Overwatch: Insurekcja – nowe wydarzenie odsłania przeszłość niektórych bohaterów

Do zebrania ponad 100 przedmiotów.

Blizzard ogłasza nowe wydarzenie w Overwatch, które otrzymało nazwę Insurekcja. Zabawa rozpoczęła się już na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

W naszym najnowszym wydarzeniu sezonowym cofniemy się do przeszłości Overwatch i umożliwimy wam przeżycie punktu zwrotnego w historii tej organizacji. Poznacie też przeszłość niektórych z waszych ulubionych bohaterów. Do zdobycia będzie ponad 100 odtajnionych przedmiotów ze skrzynek z łupami, w tym skórki, prezentacje zagrań, emotki, graffiti i portrety gracza – tłumaczy deweloper na oficjalnej stronie Overwatch.

W ramach akcji, wszystkie skrzynki z łupami w grze zostały zastąpione skrzynkami insurekcyjnymi. To specjalne kapsuły czasu, które wypełniono są po brzegi pamiątkami z wcześniejszej ery Overwatch. Znajdziemy np. skórkę Sanitariuszki polowej Ziegler, Kadetki Oxton, Trupiej Wdowy ze Szponu, agenta Blackwatch Genjiego i McCree.

Blizzard tłumaczy, że każda kupiona lub zdobyta skrzynka z łupami to przynajmniej jedna skórka, graffiti, prezentacja zagrania, emotka lub portret gracza z insurekcyjnej kolekcji Overwatch.

Wydarzenie Insurekcja potrwa do 1 maja i tylko do tego czasu możemy zdobywać nowe skarby. Gdy już wpadną na nasze konto, pozostaną z nimi na zawsze i będziemy mogli z nich korzystać przez cały rok.

Co jeszcze Blizzard pisze o Insurekcji?

Aż do 1 maja razem z trójką znajomych cofniecie się siedem lat wstecz w historii Overwatch i połączycie siły jako Smuga, Torbjörn, Reinhardt i Łaska, aby stłumić insurekcję na ulicach King’s Row. Dzielnicę zajęła grupa omnicznych separatystów znana jako Sektor Zero. Waszym zadaniem jest pokonać roboty i wyzwolić miasto. Przyszłość jest w waszych rękach.

Aby pokonać to zagrożenie, musicie współpracować, opracowywać nowe strategie i adaptować się w locie do warunków na polu walki w starciu z niepowstrzymanym wrogiem. Roboty Sektora Zero nie cofną się przed niczym – wasza drużyna musi być gotowa na wszystko, agenci.

Źródło: Blizzard, opracowanie własne

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.