Overwatch za darmo przez weekend!

Overwatch za darmo przez weekend!
Gry za darmo Newsy PC PS4 XOne

Kolejna okazja, aby sprawdzić produkcję od Blizzarda.

Nie mieliście jeszcze okazji zagrać w Overwatch? Jeśli tak, to właśnie będzie szansa na darmowe sprawdzenie popularnej gry Blizzarda. Darmowe Overwatch będzie można testować od 24 do 27 sierpnia w wersji na PC, PS4 oraz XOne.

Grę można pobrać za darmo z poziomu aplikacji Blizzard Battle.net, ze sklepu PlayStation Store oraz Microsoft Store i od razu przystąpić do niczym nieskrępowanej zabawy – udostępnimy wszystkich bohaterów, mapy i tryby rozgrywki, w tym sezonową rozróbę Futbolúcio.

Fortnite podbiera graczy? LoL, CS:GO i Overwatch na minusie

Serwis SuperData wypuścił publikację pt. Fortnite może kanibalizować największe franczyzy. Oczywiście kanibalizować w marketingowym tego słowa znaczeniu, czyli powodować spadek sprzedaży określonego produktu koszem nowego lub podobnego.

Analiza dotyczy zeszłego kwartału (kwiecień-czerwiec 2018) i jak zaznacza SuperData, najbardziej wyróżniającym się tytułem mającym wpływ na zmiany w branży jest właśnie Fortnite od Epic Games. Analitycy podkreślają, że po pierwszym wyśmienitym kwartale, jaki wykręciło Fortnite, strzealnka nadal jest na topie. Po targach E3 2018 branża przygotowuje się do ostatecznego sprintu w okres świąteczny, a utrzymujący się wzrost i nieprzerwany sukces Fortnite (gra zarobiła miliard dolarów na mikropłatnościach) rodzi pytanie, czy tytuł ten znacznie osłabił innych wydawców?

SuperData przywołuje komentarze dwóch gigantów, którzy po publikacji ostatnich wyników pogratulowali sukcesu Fortnite, lecz poza przywitaniem nowego trybu na rynku nie odnieśli się do tego, czy szał na Battle Royale ma jakikolwiek negatywny wpływ na ich franczyzy. Firma Activision Blizzard stwierdziła, że ​​jej gracze zawsze wracają do marek będących fundamentem społeczności, których są częścią, a Electronic Arts argumentował, że wprowadza młodszych ludzi na rynek oraz w strzelanki z perspektywy pierwszej osoby.

Jak zauważa SuperData, istnieje znaczne nakładanie się profilu gracza Fortnite z profilami graczy League of LegendsCounter-Strike: Global Offensive i Overwatch. Osoby, które lubią te tytuły, zazwyczaj lubią również oglądać innych, którzy strumieniują zabawę na serwisach typu Twitch. Według analityków, pod względem oglądalności online zaobserwowano w drugim kwartale wzrost oglądalności Fortnite o 59%, w porównaniu ze spadkami oglądalności League of Legends (-19%), CS: GO (-51%) i Overwatch (-16 %).

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie