Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Overwatch 2 – twórca chciałby umieścić w grze jedno z polskich miast

Jeden z deweloperów pracujących nad Overwatch 2 zdradził, że chciałby umieścić w grze mapę prosto z Polski. Blizzard zainteresowała dawna stolica.

Pierwsze Overwatch było przez bardzo długi czas ogromnym hitem. Gra cieszyła się sporą popularnością, jednak ta z czasem zaczęła wygasać. Aktualnie przy strzelance od Blizzard trzyma się wystarczające, ale nieprzesadnie duże grono graczy.

Sequel (a raczej ogromna aktualizacja gry) ma za jakiś czas przywrócić shooterowi dawny blask. Póki co o grze mówi się w samych ogólnikach, a większą prezentację zobaczymy dopiero na tegorocznym Blizzconie.

Na stronie gry pojawił się wywiad z twórcami, którzy odpowiedzieli na pytania dotyczące mapy Kanezaka i nie tylko. Jedna z odpowiedzi powinna szczególnie Was zainteresować.

Pytanie: Gdybyś mógł lub mogła wybrać jedną lokację do nowej mapy Overwatch, to jaka by ona była?

Thiago Klafke: Polski Kraków. Odwiedzałem to miasto kilka razy i się w nim zakochałem. Średniowieczna architektura jest piękna i świetnie zachowana, miasto ma bardzo przyjemne place i otwarte przestrzenie z wieloma ciekawymi kształtami i kolorami. Jest też nieco egzotyczne dla kogoś, kto dorastał w Brazylii, a teraz mieszka w Kalifornii.

Fragment wywiadu z twórcami Overwatch

Thiago Klafke to starszy designer otoczenia, który pracuje nad Overwatch 2. O ile nie jest on osobą decyzyjną w kwestii doboru lokacji, które zobaczymy w grze, tak jego wypowiedź może dawać iskierkę nadziei na to, że kiedyś ujrzymy nadwiślańskie miasto w produkcji Blizzard.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się