Overwatch 2 traci istotnego twórcę. Był z marką od samego początku

Skiny za 200 złotych? Twórcy Overwatch 2 mogą chcieć wejść na grząski grunt
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Blizzard potwierdza, że zespół rozwijający Overwatch 2 utracił istotnego dewelopera. Ze studia odszedł Geoff Goodman – Lead Hero Designer.

Goodman pracował nad Overwatch dosłownie od początku istnienia marki. Co więcej, towarzyszył Blizzard jeszcze za czasów Diablo II, a w międzyczasie pracował też przy między innymi Warcraft 3, World of Warcraft oraz dodatkach do WoW-a. To bardzo zasłużony weteran legendarnego studia.

Dziękujemy Geoffowi za jego wieloletnią służbę w Blizzardzie i życzymy mu wszystkiego najlepszego. Jego zdolność do ożywienia zróżnicowanego zestawu bohaterów Overwatcha poprzez rozgrywkę była niesamowita, a ślad, jaki pozostawił w zespołach Warcrafta i Overwatcha, będzie odczuwalny przez lata.

Oświadczenie Blizzard wysłane do redakcji PC Gamer

To nie jedyne duże odejście z zespołu rozwijającego nową odsłoną Overwatch. W kwietniu 2021 roku Blizzard opuścił reżyser gry, słynny Jeff Kaplan, a chwilę po nim z pracy w Blizzard zrezygnował producent wykonawczy, Chacko Sonny.

Overwatch 2 trafi na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X oraz S i Nintendo Switch. Gra zadebiutuje w modelu free to play już 4 października.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie