Skiny za 200 złotych? Twórcy Overwatch 2 mogą chcieć wejść na grząski grunt

Skiny za 200 złotych? Twórcy Overwatch 2 mogą chcieć wejść na grząski grunt
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Activision Blizzard może jednak nie zmieniać swojej strategii. Deweloperzy badają temat skrajnie drogich skórek do Overwatch 2. 200 złotych to przesada?

Gry dziś i tak kosztują więcej niż dotychczas. Premierowy tytuł na konsole (a nawet i PC) dostajemy teraz za 300 złotych czy nawet jeszcze więcej. Wiadomo, drożeje w zasadzie wszystko i zaskoczenia w tym nie ma, ale zarabianie na „skórkach premium” rządzi się swoimi własnymi zasadami.

Blizzard najwyraźniej rozesłał do graczy Overwatch 2 krótką ankietę, w której pada sporo pytań dotyczących mikrotransakcji. Jak donosi jeden z użytkowników Twittera, jego kolega dostał właśnie taki kwestionariusz. Wśród pytań znajdziemy takie jak „jak bardzo jesteś skłonny kupić mityczną skórkę za 44,88 USD?” lub „jak bardzo jesteś skłonny kupić legendarną skórkę za 24,99 USD?”.

Oczywiście powyższe nie oznacza od razu, że skórki za 200 złotych pojawią się w OW2. Jest to jednak wyraźny znak na to, że Activision zamierza zbadać ten rynek i sprawdzić zainteresowanie wokół bardzo rzadkich przedmiotów kosmetycznych. W końcu wiemy już, że „dwójka” nie będzie oferowała loot boxów, a stawia na bardziej „bezpośrednie” podejście. Uświadczymy tu więc sklepu z przedmiotami opcjonalnymi i przepustki sezonowej.

Po olbrzymich kontrowersjach wokół Diablo Immortal wydawać by się mogło, że Activision odpuści nieco z mikropłatnościami. Nie wiemy jednak, co szykuje dla nas przyszłość, ale z pewnością jesteśmy ciekawi wyników ankiety.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie