Overwatch 2 więzi nowe postacie za battle passem. Blizzard tłumaczy, dlaczego

Overwatch 2 - bohaterowie
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Niedawno dowiedzieliśmy się, że nowi bohaterowie w Overwatch 2 będą zablokowani za darmową przepustką sezonową. Blizzard ma jednak dobre uzasadnienie tej decyzji.

Deweloperzy chcą nakłonić graczy do regularnej rozgrywki, a konieczność angażowania się w OV2 w celu sprawdzenia nowej postaci sprawi, że łatwiej będzie wykonać ten cel. Choć wielu weteranów Overwatch zapewne wolałoby oryginalny system i nieograniczony niczym dostęp do postaci, Blizzard uważa, że bohaterowie w battle passie to dobry pomysł.

Bohaterowie to najbardziej angażująca zawartość, jaką mamy w grze. I kiedy projektowaliśmy ten model, wydawało się, że bardzo dobrze pasuje do umieszczenia tych bohaterów w naszych nowych systemach zaangażowania.

– powiedział General Manager, Walter Kong, w rozmowie z PC Gamer

Twórcy Overwatch 2 chcą też zwiększyć swobodę wyboru graczy. Obecna meta gry zakłada, że gracze będą wybierać kontry danych postaci, co sprawia, że zasady rozgrywek na wyższych poziomach są dość sztywne. Tworzyło to problem dla osób, które grają na wysokim poziomie i posiadają zawężoną grupę dobrze opanowanych postaci.

W przyszłości spróbujemy usunąć z gry niektóre z tych trudnych interakcji typu „kamień-papier-nożyce” i zastąpić je większym wyborem gracza.
W miarę jak gracze osiągają coraz wyższy poziom umiejętności, grupa bohaterów, którymi grają, zawęża się, ponieważ potrzeba naprawdę dużo czasu, aby stać się dobrym jako dany bohater, aby grać na tym poziomie.

– dodał Game Director, Aaron Keller

Niedawno poznaliśmy kolejną postać zmierzającą do Overwatch 2 – Kiriko. W tym miejscu znajdziecie zwiastun prezentujący bohaterkę w akcji.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie