Oto największa różnica pomiędzy Nintendo, a Sony i Microsoftem

Shigeru Miyamoto wyjaśnia, na czym polega model biznesowy jego firmy.

Znany producent uważa, że jego gry nie pasują do obecnych standardów. – Nintendo nie jest jednym prostym elementem w przemyśle związanym z grami. Sądzę, że powinien powstać całkiem odrębny gatunek gier, które tworzymy – twierdzi Miyamoto na łamach dziennika Los Angeles Times. Jak wyjaśnia producent, największą różnicą pomiędzy Nintendo a jego dwoma konkurentami, czyli Sony i Microsoftem jest to, że Nintendo nie tworzy gier na poważnie.

To nie jest tak, że nie lubię poważnych historii, czy też bym nie potrafił takiej stworzyć. Teraz jednak jest mnóstwo takich producentów, którzy tworzą tego rodzaju fajne produkcje – komentuje Miyamoto. – Dla nas w Nintendo tak naprawdę jest bardzo trudno określić, co jest fajne. Nie da się ukryć, że prostsze jest dla nas to, aby się po prostu śmiać z siebie. Taki jest jednak nasz styl. Tworzymy zabawne i dziwne rzeczy – dodaje.


Nie da się ukryć, że dobrze mieć różnorodność i wybór spośród producentów, którzy się wyróżniają. Pytanie tylko, czy obecnie nadal jest miejsce na dziwne i zabawne gry?

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

1 Shares
Share1
+1
Tweet