Oto najpopularniejszy system operacyjny wśród graczy

Steam przeprowadził ankietę, w której zapytał użytkowników platformy o to, z jakiego systemu korzystają. Nie zabrakło również miejsca na informacje o procesorach i karcie graficznej.

Steam właśnie podliczył wyniki ankiety, którą przeprowadził we wrześniu na swoich użytkownikach. Wynika z niej, że najpopularniejszym systemem operacyjnym jest Windows 7, którego posiada ponad 37 procent graczy. Na drugie miejsce wskoczył Windows 10, który zanotował wzrost o ponad 7 procent z wynikiem 23 procent. Spadek zaliczył Windows 8, którego obecnie posiada 18 procent użytkowników (to mniej o 4 procent w porównaniu do sierpnia). Jak widać, zainteresowanie najnowszym systemem Microsoftu wśród graczy cały czas rośnie. Przez jego premierę, najwięcej traci Windows 8, nieco mniej natomiast siódemka.

Od Steama ponadto dowiadujemy się, że gracze preferują karty graficzne od Nvidia, ma je aż 53 procent graczy. ATI znalazło się na drugim miejscu z wynikiem 27 procent. Z kolei jeśli chodzi o procesory, to tutaj widać sporą przewagę Intela nad AMD. Ten pierwszy producent uzyskał wynik 75 procent, a AMD zgarnęło resztę.


Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

18 Shares
Share18
+1
Tweet