Oto komputery stworzone specjalnie pod Oculus Rift

Kilku znanych producentów podzespołów komputerowych zdecydowało się pokazać dedykowane sprzęty pod gogle od Microsoftu.

Sklepy w USA takie jak Best Buy, Amazon oraz Microsoft Store zaczęły oferować specjalne komputery pod Oculus Rift. Już dziś można składać na nie zamówienia przedpremierowe. Oprócz komputera, w zestawie znajduje się Oculus Rift z całym potrzebnym oprzyrządowaniem czyli okularami, sensorem, pilotem, padem od Xboksa One oraz dwoma grami Eve: Valkyrie i Lucky’s Tale.

Oculus Rift PC
Oculus Rift PC

Specjalne jednostki PC zdecydowały się przygotować takie firmy jak Asus, Dell czy Alienware. Ceny rozpoczynają się od 949 dolarów do nawet 2550 dolarów. Oczywiście komputery te są w pełni zgodne z Oculus Rift.

Oculus Rift Asus PC
Oculus Rift Asus PC

Jeśli z kolei macie zamiar zaopatrzyć się w gogle, ale nie potrzebujecie dedykowanego komputera, to z oficjalnej stronie Oculus Rift pobierzecie program, który sprawdzi wasz sprzęt pod względem zgodności i ewentualnie zaproponuje zmianę konkretnych podzespołów w taki sposób, aby z powodzeniem odpalić gogle.

Oculus Rift PC
Oculus Rift PC

Oculus Rift ma być dostarczany dla tych osób, które zdecydowały się na złożenie zamówienia przedpremierowego już w marcu. Z kolei wspomniane wcześniej zestawy komputerowe z goglami mają trafić do nabywców w kwietniu tego roku.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.