Ostatni trailer Wiedźmina 3 może niepokoić słabą grafiką. CD Projekt Red uspokaja…

Deweloper tłumaczy się po raz kolejny.

Podczas imprezy The Game Awards 2014 mogliśmy zobaczyć świeżutki zwiastun z Wiedźmin 3: Dziki Gon. Było epicko, dynamicznie i klimatycznie. Gra polskiego dewelopera została nawet okrzyknięta najbardziej oczekiwanym tytułem 2015 roku.


Emocje opadły, a niektórzy fani zaczęli dostrzegać, że nie wszystko w nowym trailerze jest takie świetne. Główne zarzuty dotyczą kiepskiej jakości tekstur. Spójrzcie sami na poniższe screeny. Padło więc pytanie – czyżby producent pogorszył jakość grafiki w nadchodzącym Wiedźminie?

Marcin Momot z CD Projekt RED odpowiada: Myślę, że należą się w tej sprawie pewne wyjaśnienia. Tym razem spotkaliśmy się z naprawdę dużymi problemami z kompresją na YouTube. Obecnie pracujemy nad poprawą jakości zwiastuna i umieścimy go w sieci najszybciej jak się da. Zobaczycie, że będzie o wiele lepiej. Zapewniam, że nie ma mowy o żadnym obniżaniu jakości grafiki – widzę grę na co dzień i wygląda niesamowicie.

Wspomniany trailer możecie zobaczyć tutaj, poniżej natomiast wyłapane przez fanów screeny z filmiku:

Przypominamy, że to już kolejna sytuacja, kiedy CD Projekt RED musi uspokajać graczy. W październiku również padły oskarżenia o obniżanie jakości. Wszystko przez kilka screenów.

Wiedźmin 3: Dziki Gon zadebiutuje na PC, PlayStation 4 i Xbox One w przyszłym roku, dokładnie 24 lutego.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

7 Shares
Share7
+1
Tweet