Tęsknicie za Colin McRae Rally? Ten nowy tytuł powinien Was ucieszyć

Old School Rally przemówi do fanów Colin McRae Rally | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC

Old School Rally to swoista podróż w przeszłość, gdy największą estymą wśród gier wyścigowych cieszyło się Colin McRae Rally 2.0. Warto czekać!

Studio Frozen Lake Games postanowiło sięgnąć po to, co kiedyś stanowiło wzór do naśladowania. Ich najnowsza pozycja może nie przemów do wszystkich fanów gier o wyścigach terenowych, ale najwięksi fani Colin McRae Rally 2.0 znajdą tu wiele dobrego.

Tytuł dostał już pierwszy zwiastun z elementami rozgrywki oraz stronę na Steam. Od razu widać, że także pod względem grafiki deweloperzy starają się powrócić do tych “lepszych”, ale “brzydszych” czasów. Zresztą, zespół sam przyznaje, że właśnie o to tu chodzi.

Nostalgiczna gra wyścigowa, która łączy w sobie urok klasycznej oprawy graficznej w stylu retro z emocjami towarzyszącymi międzynarodowym zawodom rajdowym.

– czytamy w opisie tytułu na Steam

Ma to jednak mnóstwo klimatu, szczególnie dla największych wyjadaczy tego typu tytułów. Sam dobrze pamiętam czasy świetności serii Colin McRae Rally, więc po części Old School Rally do mnie przemawia. Z drugiej strony pamiętać trzeba, że nie o samą oprawę, a o mechaniki tu chodzi. Bez dobrego i solidnego modelu jazdy, można zapomnieć o tym, aby w ogóle cieszyć się z rozgrywki. Tutaj jednak twórcy również chcą dać graczom to, na co czekają. System jazdy ma być arcade’owy, premiujący zręczność i wysokie prędkości.

Old School Rally ma trafić do wczesnego dostępu w 2024 roku, a wraz ze społecznością ma być rozwijana przez kolejne 6-10 miesięcy. Potem doczekamy się wydania pełnej wersji. Na razie jednak nie znamy konkretnych dat.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij: