Oglądanie gier na YouTube przerosło wszelkie oczekiwania. Liczby z 2018 roku robią wrażenie

Filmy z grami są popularne w YouTube i nie jest to żadnym odkryciem. Jednak liczba obejrzanych godzin, którą serwis szczyci się za mijający rok, jest niewiarygodna.

Przez ostatnie 12 miesięcy filmiki o grach na YouTube były oglądane przez 50 miliardów godzin, co daje około 5,7 miliona lat ciągłego odtwarzania, jeśli wszystko chciałaby obejrzeć jedna osoba (dzięki pcgamesn).

Ryan Wyatt, szef działu gier w YouTube, mówi, że to największy rok w tym segmencie rozrywki: Mamy 200 milionów zalogowanych użytkowników, którzy codziennie oglądają treści związane z grami. Przekroczyliśmy wielki kamień milowy, w którym osiągnęliśmy 50 miliardów godzin czasu oglądania gier w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

W wywiadzie dla serwisu VentureBeat, Wyatt omówił 10 najlepszych filmów roku. W pierwszej dyszce znalazło się aż pięć filmów Fortnite, trailery od Nintendo, zwiastun Fallout 76, multiplayer w Black Ops 4 i materiał z GTA 5, w które próbowano zagrać bez łamania jakichkolwiek przepisów prawa.

Z mojego punktu widzenia duża część całości pokazuje sporą różnorodność, świetną rozgrywkę oraz trailery, coś od wydawców, jak i społeczności – komentuje Ryan Wyatt.

Pomimo dużej popularności Fortnite, nie jest to najczęściej oglądana gra na YouTube. Według danych serwisu, na szczycie nadal zasiada Minecraft.

Oto kilka najpopularniejszych materiałów ostatnich 12 miesięcy z YouTube:
Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: