Oddworld: Abe’s Oddysee za darmo na Steam

Oddworld: Abe’s Oddysee za darmo na Steam
Gry za darmo Newsy PC

Okazja do zgarnięcia darmowej gry.

Klasyk z roku 1997 można pobrać na Steam całkowicie za darmo. Mowa o grze Oddworld: Abe’s Oddysee, która swojego czasu zbierała świetne oceny od graczy i recenzentów na całym świecie. Produkcja jest dostępna za darmo tylko przez limitowany okres czasu, aczkolwiek Steam nie podaje, ile dokładnie pozostało do końca promocji. Grę znajdziecie w tym miejscu.

Przypomnijmy, że Oddworld: Abe’s Oddysee to gra platformowa typu side-scrolling opracowana przez Oddworld Inhabitants i opublikowana przez GT Interactive. Pierwotnie wydana w 1997 na platformę PlayStation i na system operacyjny Windows w Ameryce Północnej, Australii i Europie. W Japonii na platformę PlayStation została wydana przez SoftBank pod tytułem Abe a GoGo, wersja dla systemu Windows w 2001 roku. Oddworld: Abe’s Oddysee była pierwszą grą z planowanej Kwintologii Oddworld, która na dzień dzisiejszy obejmuje tytuły Oddworld: Abe’s Exoddus, Oddworld: Munch’s Oddysee i Oddworld: Strangers Wrath. Ponadto w 2014 roku został stworzony remake z podtytułem „New n’ Tasty”.

Fabuła gry skupia się na tytułowym Abe, członku rasy Mudokon, pracującym jako niewolnik w wytwórni mięsa RuptureFarms w świecie Oddworld. Odkrywszy grożącą jego przyjaciołom śmierć z ręki ich zdesperowanego pana postanawia zbiec, a przy tym pomóc w ucieczce tylu uwięzionym Mudokonom, ilu tylko zdoła napotkać. Gracz wcielający się w Abe ma za zadanie bezpieczne opuszczenie fabryki, a następnie podjęcie trudnego zadania odrodzenia jego zniewolonego ludu.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie