Robert Ocetkiewicz

Z grami związany już prawie 20 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było jedynie na Pegasusie. Fan wszelkiego rodzaju wyścigów, bijatyk oraz gier sportowych. Nie stroni także od dobrych FPS-ów oraz strategii. W swojej karierze recenzował już na łamach Interii, Onetu i magazynu o grach PlayBox. Poza grami, miłośnik motoryzacji, który uwielbia dźwięk V8.

0 komentarzy

Oddworld: Abe’s Oddysee za darmo na Steam

Okazja do zgarnięcia darmowej gry.

Klasyk z roku 1997 można pobrać na Steam całkowicie za darmo. Mowa o grze Oddworld: Abe’s Oddysee, która swojego czasu zbierała świetne oceny od graczy i recenzentów na całym świecie. Produkcja jest dostępna za darmo tylko przez limitowany okres czasu, aczkolwiek Steam nie podaje, ile dokładnie pozostało do końca promocji. Grę znajdziecie w tym miejscu.

Przypomnijmy, że Oddworld: Abe’s Oddysee to gra platformowa typu side-scrolling opracowana przez Oddworld Inhabitants i opublikowana przez GT Interactive. Pierwotnie wydana w 1997 na platformę PlayStation i na system operacyjny Windows w Ameryce Północnej, Australii i Europie. W Japonii na platformę PlayStation została wydana przez SoftBank pod tytułem Abe a GoGo, wersja dla systemu Windows w 2001 roku. Oddworld: Abe’s Oddysee była pierwszą grą z planowanej Kwintologii Oddworld, która na dzień dzisiejszy obejmuje tytuły Oddworld: Abe’s Exoddus, Oddworld: Munch’s Oddysee i Oddworld: Strangers Wrath. Ponadto w 2014 roku został stworzony remake z podtytułem „New n’ Tasty”.

Fabuła gry skupia się na tytułowym Abe, członku rasy Mudokon, pracującym jako niewolnik w wytwórni mięsa RuptureFarms w świecie Oddworld. Odkrywszy grożącą jego przyjaciołom śmierć z ręki ich zdesperowanego pana postanawia zbiec, a przy tym pomóc w ucieczce tylu uwięzionym Mudokonom, ilu tylko zdoła napotkać. Gracz wcielający się w Abe ma za zadanie bezpieczne opuszczenie fabryki, a następnie podjęcie trudnego zadania odrodzenia jego zniewolonego ludu.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%