Obcy: Izolacja to obecnie najlepiej sprzedająca się gra od Segi

Sonic ewidentnie schodzi na drugi plan. Teraz Sega sprzedaje całkiem inne gry.

Sega właśnie przedstawiła najnowszy raport finansowy. Wynika z niego, że w sumie wydawcy udało się sprzedać aż 2,1 miliona sztuk gry Obcy: Izolacja. Nie wiemy co prawda, czy jest to wynik związany z wysłaniem kopii do sklepów, czy bezpośrednie zakupy klientów, ale i tak liczba ta imponuje. Dla przykładu na drugim i trzecim miejscu znalazły się kolejno Football Manager 2015 (sprzedanych 810 tysięcy sztuk) oraz Sonic Boom (620 tysięcy sztuk). Jak widać, obie gry nawet razem nie są w stanie zagrozić Obcemu. Zresztą nie ma się czemu dziwić, gra została doceniona przez wielu graczy jak i redakcje na całym świecie, o czym świadczy średnia ocen z serwisu Metacritic na poziomie 81 punktów na 100 (wersja na PC).

Biorąc po uwagę świetny wynik Obcy: Izolacja, warto podkreślić, że Sega od pewnego czasu daje sygnały dotyczące rozpoczęcia prac nad kontynuacją. Byłby to naturalny krok w tym przypadku.

Oprócz wyników sprzedaży Obcego, Sega podała przy okazji raportu finansowego inne ciekawe wieści. Otóż do marca przyszłego roku (wtedy to kończy się rozpoczęty właśnie rok fiskalny), Sega ma zamiar wydać aż 47 gier na telefony i tablety. W tym tylko jedna nie będzie produkcją free 2 play. Kto by się jeszcze dekadę temu spodziewał takich działań ze strony Segi?

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: