Obcy: Izolacja 2 powstanie? Twórcy są dumni ze swojej gry, ale…

Choć tytuł zbierał przyzwoite oceny od recenzentów, raczej nie ma co liczyć na kontynuację. Powód jest banalnie prosty. Kasa.

Trzeba przyznać, że Obcy: Izolacja jest naprawdę dobrą grą. Jeśli lubicie się bać, a przy okazji jesteście fanami Ksenomorfów, to pozycja obowiązkowa. W serwisie Metacritic średnia ocen tytułu wynosi 80/100, czyli przyzwoicie. Więc dlaczego nie ma dużych szans na sequel?

– 2.1 miliona sprzedanych kopii? Ta liczba nie zwala z nóg. Czy jestem z tego zadowolony? Oczywiście, że nie jestem. Myślę, że po prostu brakuje odbiorców na tego typu gry – mówi Tim Heaton, dyrektor Creative Assembly, w rozmowie z serwisem Game Industry. – Tworzenie konsolowej gry AAA jest cholernie trudne i namęczyliśmy się nad tym niemiłosiernie. Kiedy tytuł został wydany, cieszyliśmy się, że w końcu możemy odetchnąć – dodaje.

I teraz dochodzimy do najważniejszego. – Obcy: Izolacja 2 nie wchodzi w rachubę. Jesteśmy dumni z jedynki, lecz czy naprawdę chcemy wydawać kupę pieniędzy na kontynuację, żeby sprzedaż była podobna? Nie tego chce SEGA, tym bardziej, że mamy w swoim portfolio inne świetne tytuły, które są dobrym biznesem – mówi Heaton.

Zatem nie ma co liczyć, że Obcy: Izolacja 2 szybko nadejdzie. Może być i tak, że nigdy nie powstanie. Zawiedzeni?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: