Wielka transakcja NVIDIA za 40 mld nie dojdzie do skutku

Nvidia logo
Technologie

We wrześniu 2022 rok świat obiegła wieść na temat planów NVIDIA odnośnie przejęcia firmy Arm – giganta technologicznego odpowiedzialnego za rozwiązania działające w wielu urządzeniach na świecie. Jak się okazuje, do transakcji nie dojdzie.

Powodem rezygnacji z przejęcia mają być „istotne wyzwania regulacyjne uniemożliwiające konsumpcję transakcji, pomimo wysiłków podejmowanych w dobrej wierze przez strony” – czytamy w oświadczeniu SoftBank (obecny właściciel Arm) opublikowanym na łamach serwisu Bloomberg. NVIDIA miała przeznaczyć na ewentualny zakup aż 40 mld dolarów.

Wygląda na to, że do transakcji nie doszło ze względu na możliwy scenariusz przyblokowania transakcji przez organy nadzorujące działania monopolistyczne na rynku. Przypominam, że niedawno pierwszy z tego typu podmiotów zainteresował się przejęciem Activision Blizzard przez Microsoft. Więcej na ten temat możecie przeczytać w tym miejscu.

Warto nadmienić, że rozwiązania Arm są powszechne w wielu topowych urządzeniach mobilnych na rynku. Mowa przede wszystkim o procesorach telefonów komórkowych takich jak iPhone’y lub smartforny Samsunga, Sony, Apple i wielu innych. Popularny Nintendo Switch także korzysta z wymienionych technologii.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie