Nowy tytuł z serii Settlers będzie ciekawym połączeniem strategii i hack&slasha

Ubisoft podzielił się wieloma interesującymi informacjami dotyczącymi nowej produkcji.

W czerwcu firma zapowiedział nową odsłonę cyklu, a dzisiaj zdradza więcej szczegółów na temat produkcji. Jedno jest pewne, The Settlers: Kingdoms of Anteria nie będzie tradycyjną grą RTS. Widać, że francuscy deweloperzy nie boją się odważnych rozwiązań. Zapowiedziana na 2015 rok pozycja, która trafi na blaszaki, wyznacza nowe kierunku rozwoju dla nieco skostniałego gatunku.


Chcąc dbać o dobrobyt naszego królestwa, nie będziemy mogli pominąć aspektu ekonomicznego. Optymalne zarządzenie surowcami i dobrze przemyślany plan rozbudowy miasta, to klucz do sukcesu. Nie bez znaczenia jest jednak również kierowanie herosami i uczestniczenie w zadaniach, których realizacja przywodzić będzie na myśli serię Diablo. W zależności od naszych preferencji w trakcie gry, skoncentrujemy się na gospodarce bądź też walce.

Entuzjaści wieloosobowych rozgrywek, zapewne ucieszą się na wieść o obecności trybu multiplayer, który pozwoli na kooperacje w walce z monstrami. Łyżką dziegciu w beczce miodu okaże się natomiast dla wielu obecność mikropłatności. Decydując się na dokonanie dobrowolnej wpłaty, zwiększymy chociażby wydajność pracy mieszkańców miasta.

Bartłomiej Balcerzak

Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.

1 Shares
Share1
+1
Tweet