W Wiedźminie 3 mieliśmy jeździć na łyżwach! Zapraszamy na nowy gameplay

Jeszcze gorący materiał.

Podczas imprezy PAX East dostaliśmy nie tylko nowy gameplay, lecz poznaliśmy również kilka ciekawostek odnośnie Wiedźmina 3.

Starszy projektant Damien Monnier wspomniał o elemencie, który miał zostać wprowadzony do Dzikiego Gonu, lecz ostatecznie tak się nie stało: Mieliśmy pomysł na jazdę na łyżwach. Gotowy był nawet prototyp takiej zabawy. – Jeździliśmy na łyżwach i walczyliśmy, odcinając głowy, a krew lądowała na lodzie – zdradza Monnier.


Niestety, system jazdy na łyżwach nie znajdzie się w grze. Jak tłumaczył Monnier – dodanie nowej mechaniki na samym końcu nie było najlepszym rozwiązaniem.

Innym pomysłem, który również nie został zrealizowany, była bardzo duża liczba drobnych elementów, unoszących się w powietrzu podczas rozgrywki. Tutaj o rezygnacji zdecydowały koszta oraz ograniczenia sprzętowe.

Pokazano również nowy gameplay. Co prawda jazdy na łyżwach nie uświadczymy, lecz i tak jest ciekawie. Studio producenckie skupia się tutaj na mechanice rozgrywki, na przykładzie walki z wiwerną. Przy okazji dowiecie się nieco  na temat umiejętności Geralta.

Korzystając z okazji przypominamy, że Wiedźmin 3: Dziki Gon będzie mieć premierę 19 maja. To najnowsza data wydania, która została potwierdzona w grudniu zeszłego roku.

Gameplay Wiedźmin 3: Dziki Gon:

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

17 Shares
Share17
+1
Tweet