Nowe gry dla PS5? Oto, nad czym pracują studia Sony

Nowe gry dla PS5? Oto, nad czym pracują studia Sony
Newsy PS5

Pewien użytkownik forum Reddit zebrał listę studiów deweloperskich, które przygotowują gry na konsolę Sony. Choć większość z tych tytułów nie otrzymała oficjalnych zapowiedzi, to mogą rozpalić zmysły. Gier ekskluzywnych na PS5 nie ma na razie zbyt wiele, ale zapowiada się ciekawie. W najbliższych latach możemy doświadczyć wielu hitowych premier!

PS5 i nadchodzące gry od deweloperów

Dopiero co mieliśmy okazję doświadczyć premiery hitowego Spider-Man 2, a na horyzoncie powoli majaczą nowe ciekawe gry na konsolę Sony. Co w przyszłości ma szansę ukazać się na PS5? Pewien użytkownik Reddita zebrał listę, na której wymienia wszystkie studia powiązane z Sony. Ta jest całkiem długa, a lista trwających (lub potencjalnie istniejących) projektów jest całkiem pokaźna.

Na co w takim razie mogą liczyć gracze? Oto zbiór najciekawszych propozycji z podziałem na poszczególne studia:

  • Guerilla Games — nowa gra w uniwersum Horizon, być może remaster pierwszej odsłony i wersja gry multiplayer;
  • Insomniac Games — tryb Nowa Gra+ dla Spider-Man 2, dodatek do gry, Marvel’s Wolverine;
  • Naughty DogThe Last Of Us Multiplayer, nowe doświadczenie single-player, współpraca w tworzeniu kontynuacji uznanej marki (Uncharted?);
  • Polyphony Digital – nowa odsłona Gran Turismo i dalsze rozwijanie 7. odsłony;

Choć powyżej znajdziemy tylko kilka przykładów, to wpis mówi również o innych deweloperach. Wiele projektów nie doczekał się jednak jeszcze oficjalnych zapowiedzi. Nie wiadomo zatem, za czym konkretnie najbardziej warto czekać. Pewnym jest jednak, że deweloperów przy pracy jest całkiem sporo. Czyżby graczy PlayStation 5 czekał wysyp tytułów na wyłączność?

Szczerze mówiąc, przydałoby się. Na tym etapie poprzednia generacja konsol Sony mogła poszczycić się chyba nieco lepszym zapleczem gier ekskluzywnych. A jest z czego wybierać, bo ukochanych przez graczy marek Japończycy mają pod dostatkiem!

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie