Wszyscy kochamy bohaterów Spider-Man 2. To dlatego, że są… biedni

Spider-Man 2
Newsy

Lubicie bohaterów gry Spider-Man 2? Najpewniej tak. Miles Morales i Peter Parker to fajni goście z poczuciem humoru, z którymi można się utożsamiać. Choć mają wyjątkowe moce, to nadal są całkiem przyziemni. Dzięki temu gracze mogą łatwiej się z nimi identyfikować. Jak przyznał w niedawnym wywiadzie dyrektor kreatywny gry, tak zwykłe i niezwykłe jednocześnie osoby to klucz do sympatii fanów.

Spider-Man 2 i fajni bohaterowie

W niedawno udzielonym wywiadzie, dyrektor kreatywny gry Spider-Man 2 wyjawił, co jest kluczem do wiernego ukazania więzi między bohaterami. Bryan Intihar uznał, że po prostu ciężej jest się utożsamiać z miliarderami czy ludźmi, których życie nijak ma się do naszego. Owszem, bohaterowie najnowszego Spider-Mana mają super-moce, są niezwykle wyposażeni pod względem technologicznym i walczą ze złoczyńcami. Ale w tym wszystkim znalazło się dużo miejsca na ukazanie ich człowieczej strony.

Uwielbiam Tony’ego Starka, ale trudno go utożsamić z miliarderem, prawda? I spójrz na Thora. Wielki bohater, ale trudno utożsamić się z bogiem.

Bryan Intihar

Faktycznie, jak porównać Petera czy Milesa do Iron Mana lub Thora, to chłopaki wypadają niezwykle przyziemnie. Nie są przecież bajecznie bogaci — ba, są dość ubodzy. Ich życie poza walką ze złem naszpikowane jest prozą codziennych problemów i zmagań. Ze stratą, żałobą czy innymi rzeczami, które dotykają każdego dnia nas wszystkich. Inne problemy będzie mieć miliarder lub nordycki bóg i ciężko oczekiwać od fanów, aby byli w stanie wczuć się w taką rolę.

Można to poniekąd odnieść do słów, które wypowiedział swego czasu Stan Lee. Amerykański twórca komiksów wyjawił sekret idei Spider-Mana. Na czym polega geniusz? Ano na tym, że może być nim każdy — osoba o dowolnej karnacji, kolorze skóry, pochodzeniu i miejscu na drabinie społecznej. W przypadku gier mamy dwóch zwykłych chłopaków i właśnie w tym tkwi sekret, o którym mówił jeden z twórców gry.

A wy polubiliście się już z dwójką bohaterów? Premiera gry miała miejsce 20 października, więc pady w dłoń i ruszamy na miasto ratować je przed złymi!

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie