Death Stranding Director's Cut - nowe gry na PS5 - główny bohater patrzy na karton po pomarańczach

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

Tagi:

Nowe gry na PS4 i PS5 w tym tygodniu. Tak mocnych premier dawno nie było!

Nowe gry na PS4 i PS5 prezentują się niesamowicie. Dawno nie było tak mocnego tygodnia. Kilka wielkich marek otrzymało swoje kolejne produkcje, aczkolwiek nie zabrakło też silnych debiutów.

Nowe gry na PS4 i PS5 – 21 września

Już jutro, 21 września, Kena: Bridge of Spirits (PS4, PS5) trafi do sprzedaży. To gra fantasy z widokiem z trzeciej osoby, w której gracze wcielą się w tytułową bohaterkę. Ich zadaniem jest przywrócenie równowagi w zaklętej krainie i skorzystanie z pomocy pewnych czarnych duszków, które są moim kandydatem na najbardziej urocze stworzonka z 2021 roku. Nie zabraknie oczywiście masy walki i wykorzystania w ich specjalnych umiejętności.

Drugą produkcją, która również jutro trafi do sprzedaży, jest World War Z: Aftermath (PS4). To edycja rozszerzona znanego hitu pełnego walki z zombie. Więcej broni i więcej lokacji czeka, abyście je odkryli. Oczywiście to nie koniec nowości, ale najlepiej jest je odkryć na własną rękę, prawda?

23 września

Dwa dni później, 23 września, nareszcie gracze będą mogli powrócić „na stare śmieci” przy Diablo 2: Resurrected (PS4, PS5). To odnowiona druga odsłona jednego z najpopularniejszych cykli Blizzarda. Twórcy zaoferowali masę ulepszeń, w tym grafiki, rozdzielczości, interfejsu i dodatkowych animacji. W skład edycji wchodzi również dodatek Lord of Destruction.

Tego samego dnia pojawi się też Embr (PS4), czyli przezabawny symulator gaszenia pożarów. Udawajcie się na niebezpieczne misje samemu lub ze znajomymi dzięki trybowi kooperacji. Warto wspomnieć, że twórcy przewidzieli, by gracze przechodzili grę na wiele niekonwencjonalnych sposobów. Warto ze sobą współpracować, aby osiągnąć jak najlepszy wynik. Co ciekawe, jedną z mechanik jest… okradanie poszkodowanych.

Czwartek zaoferuje jeszcze jeden tytuł, mianowicie Mech Warior 5: Mercenaries (PS4, PS5). Fani ogromnych, opancerzonych robotów powinni być zadowoleni. To symulator, który należy do tych z dość ciężkim sterowaniem ze względu na próbę oddania realizmu. Każdy gracz może siąść za stery gigantycznego humanoidalnego czołgu, a nie zabrakło też możliwości przejścia gry w kooperacji.

24 września

Ostatnie, najciekawsze tytuły zadebiutują 24 września. Po wielu tygodniach oczekiwania w końcu pojawi się w PS Store Death Stranding Director’s Cut (PS5). To wydanie reżyserskie Hideo Kojimy jego ostatniego dzieła, żartobliwie nazywanego „symulatorem kuriera”. Gra została wzbogacona o wiele istnie „kojimowych” elementów, w tym o nowe misje fabularne.

Wisienką na torcie jest Lost Judgment (PS4, PS5), które jest spin-offem popularnej na całym świecie serii Yakuza. Wcielcie się w prywatnego detektywa, który spróbuje rozwiązać zagadkę brutalnego morderstwa w Yokohamie. To open-world TPP, w którym nie zabraknie walki w czasie rzeczywistym.

W tym tekście poświęciłem czas na najciekawsze, nowe gry tego tygodnia na konsole PlayStation. Jeśli jesteście zainteresowani premierami na pozostałe platformy, zachęcam przejść do tego artykułu.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się