Nowe gry tego tygodnia na PS4 i PS5. Dynamiczne i ponure RPG, polska produkcja i coś dla skejterów

Nowe gry na PS4 i PS5 tego tygodnia. Wśród nich parę ciekawych pozycji
Newsy PS4 PS5

PlayStation Access zachęca do wypróbowania kolejnych produkcji, które w tym tygodniu debiutują na konsolach PS4 i PS4. Wśród nich nie zabrakło perełek.

W tym tygodniu nie ma aż takiej obfitości jak ostatnio. Niemniej i tak znajdzie się tutaj całkiem sporo pozycji, szczególnie dla fanów nieco mniej popularnych, ale wcale niemniej intrygujących gier. Jest trochę zarówno dla entuzjastów science-fiction, fantasy, jak i… jeżdżenia na desce. Oto nowe gry na PS4 i PS5 tego tygodnia!

Nowe gry na PS4 i PS5 tego tygodnia:

  • Soulstice (PS5) – już dostępne
  • Hardspace: Shipbreaker (PS5) – już dostępne
  • Session: Skate Sim (PS4, PS5) – 22 września
  • The DioField Chronicle (PS4, PS5) – 22 września
  • Serial Cleaners (PS4, PS5) – 22 września

Zacznijmy może od Soulstice, czyli bodaj najciekawszego debiutu tego tygodnia. Niezależne studio Reply Game Studios wydało wreszcie swój debiut w postaci przepełnionej akcją gry RPG, która mocno stawia na fabułę. Znajdziemy tu opowieść o dwóch siostrach, które w mrocznej krainie fantasy muszą sprostać niespodziewanemu zagrożeniu i poznać prawdę o sobie. Brzmi może i dość klasycznie, ale jeśli slashery to coś, co lubicie – czemu nie spróbować? Tym bardziej że tytuł ten oferuje naprawdę wyjątkowy styl wizualny.

HardSpace: Shipbreaker również już wyszło, ale to gra dla zupełnie innego typu odbiorców. Kosmiczny symulator „śmieciarza” pozwala nam na zabawę fizyką w celu rozmontowywania kosmicznych statków. Jeżeli symulatory to coś, co lubicie najbardziej – być może zainteresuje Was Session: Skate Sim, czyli zupełnie nowa pozycja traktująca o jeździe na deskorolce. Twórcy podkreślają, że stawiają na realizm fizyki. Do naszej dyspozycji oddali wiernie odwzorowane rzeczywiste trasy.

The DioField Chronicle jest z kolei nową grą strategiczną od Square Enix, w której przyjdzie nam pokierować żołnierzami w walce o krainę fantasy wyjętą z anime. Z kolei Serial Cleaners jest polską produkcją i kontynuacją hitowego Serial Cleaner. Teraz jednak możemy bawić się nawet w cztery osoby naraz.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie