Nowe Call of Duty 2018. Activision potwierdza priorytetową informację

Ostatnie przypuszczenia dotyczące nowej odsłony strzelaniny Call of Duty zdają się być coraz bardziej pewne. Szykujemy się już na Black Ops 4.

Od kilku dni w sieci pojawiały się informacje, jakoby tegoroczną częścią CoD miałoby być Call of Duty: Black Ops 4. Firma Activision Blizzard potwierdziła przy okazji ujawnienia podsumowania finansowego za 2017 rok, że nad kolejną odsłona popularnej serii pracuje studio Treyarch, czyli twórcy Black Ops II i III.

Co prawda było to do przewidzenia, ponieważ każda firma zajmująca się serią ma na przygotowanie swojej części trzy lata i teraz przypada właśnie kolej na Treyarch (pozostałe to Sledgehammer i Infinity Ward), lecz oficjalne słowo w tej sprawie zawsze rozwiewa ewentualne spekulacje.

Spodziewamy się też, że premiera Call of Duty: Black Ops 4 może być sporym zaskoczeniem jeśli chodzi o miejsce akcji. Każda kolejna odsłona umiejscawiała gracza w coraz odleglejszej przyszłości, aż za sprawą Black Ops 3, wylądowaliśmy w roku 2065. To niezbyt spodobało się graczom, kolejne części takie jak Infinite Warfare i Advanced Warfare – również stawiające na daleką przyszłość – zostały dość krytycznie przyjęte przez graczy. Też może dlatego, Activision nie chce ich kontynuować, albo zacznie dopiero, jak nieco kurz opadnie. W związku z tym Call of Duty: Black Ops 4 może okazać się nawet spin-offem z miejscem akcji osadzonym w teraźniejszości, wszystko po to, aby odejść od kosmicznej wizji fabuły, która męczyła nas przez ostatnie lata.

Informacje o nowej odsłonie Call of Duty 2018 mają zostać ujawnione w najbliższym czasie.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.