Nowa konsola Nintendo z czytnikiem kart, zamiast napędu optycznego?

Nintendo zawsze chciało wychodzić przed szereg i zaskakiwać rynek nietypowymi rozwiązaniami. Jak będzie tym razem?

Wszyscy czekają na jakiekolwiek informacje dotyczące konsoli Nintendo NX (nazwa kodowa), która ponownie ma wywrócić świat elektronicznej rozrywki do góry nogami. Tak przynajmniej twierdzi samo big N, lecz o co konkretnie chodzi? Jakiekolwiek konkrety na temat nowej konsoli mamy usłyszeć dopiero w przyszłym roku, choć jako ciekawostkę dodamy, że zapowiedziano już oficjalnie pierwszą grę na ten sprzęt.


Jakie będzie Nintendo NX? W sieci się spekuluje i dyskutuje, a pożywką dla kolejnych rozważań na ten temat stał się patent, który japońska korporacja złożyła w marcu tego roku.

Wynika z niego, że nowa konsola Nintendo zostanie pozbawiona fizycznego napędu, który zastąpi karta pamięci. Oprócz tego do sprzętu podłączymy zewnętrzny dysk twardy.

Pytanie tylko, czy wspomniany patent rzeczywiście dotyczy Nintendo NX, czy jest to jeden z wielu patentów zabezpieczających firmę na przyszłość. Wyrzucenie dysku optycznego z konsoli mogłoby nie tylko wpłynąć na jej cenę, lecz przede wszystkim znacznie odchudzić platformę.

Ciekawe, czy Nintendo zdecyduje się skomentować sytuację. Ostatnio firma odniosła się do plotek, jakoby Nintendo NX miało działać w oparciu o system Android.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

7 Shares
Share7
+1
Tweet