Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Nowa gra z serii Civilization. Podróż w kosmos i walka o przetrwanie. Mamy zwiastun

Studio 2K Games zapowiedziało dzisiaj smakowity kąsek dla fanów strategii rozgrywanych w systemie turowym.

Pierwszy zwiastun Sid Meier’s Civilization: Beyond Earth został pokazany podczas trwającej właśnie imprezy PAX East w Bostonie. Twórcy określają swoje kolejne dziecko jako duchowego następcę legendarnej Alpha Centauri. W nowej Civilization pojawi się kilka rozwiązań znanych z tamtej produkcji, choć i sporo nowości.

Podstawowe zasady rozgrywki, znane wszystkim fanom Civilization, zostaną po staremu. Tym razem oderwiemy się od wyniszczonej wojnami powierzchni Ziemi i ruszymy na podbój obcej planety. W niegościnnym środowisku pokierujemy grupką kolonistów, którzy stoczą krwawą bitwę o każdy skrawek nowego lądu.

Sid Meier’s Civilization: Beyond Earth – pierwszy trailer

Klasycznie – będziemy poruszać się po podzielonej na heksy mapie. Twórcy zapowiadają trzy rodzaje terenu. Od gęstych lasów, poprzez gorące wydmy pustyni, aż do grzybopodobnych obszarów, charakterystycznych dla tego obcego świata. Przemierzając nową planetę natkniemy się na pozostałości po obcej cywilizacji.

Odwiedzając opuszczone ruiny poznamy ich historię. Wędrując poza nimi natkniemy się z kolei na tutejszą zwierzynę. Można z nią walczyć, ale również zawiązać przyjazne relacje. W grze nadal nie będziemy widzieli całej mapy. Nieodkryte miejsca będą zasnute mgłą, więc ważnym elementem rozgrywki wciąż zostaje eksploracja.

Nie musimy przesadnie długo czekać, by zagrać w Sid Meier s Civilization: Beyond Earth. Gra pojawi się na komputerach klasy PC jesienią tego roku.

 

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 79 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average3%
Poor1%
Terrible48%