EA nie ma dobrych wieści w sprawie premiery tajemniczej gry od BioWare

“Projekt jest oszałamiający”.

W lutym Electronic Arts ujawniło, że BioWare pracuje nad nowym IP – grą akcji, o której nie wiadomo jeszcze zbyt wiele (powyższy screen nie prezentuje projektu) i wygląda na to, że szybko się to nie zmieni.

Początkowo planowano, że premiera tytułu nastąpi do 31 marca 2018 roku, lecz dzisiaj Elektronicy zmieniają zdanie mówiąc, że gra zadebiutuje w roku fiskalnym 2019. Oznacza to tyle, że zobaczymy ją na rynku najwcześniej 1 kwietnia przyszłego roku, a najpóźniej 31 marca 2019 roku. Nie wiadomo przy tym, czy obsuwa względem wcześniejszych planów będzie kilkutygodniowa, czy też kilkumiesięczna…

Andres Wilson – dyrektor generalny EA – zaznacza: Jesteśmy bardzo zadowoleni z postępów w pracach nad nowym IP od BioWare. Projekt jest oszałamiający. Mechanika gry jest doskonała, zapowiada się przyjemna akcja. Gra jest tworzona jako usługa i w ramach procesu kreatywnego postanowiliśmy przygotować więcej rozwiązań społecznościowych dla graczy. Dlatego przesuwamy datę premiery na rok finansowy 2019.

Zwróćcie uwagę, że tytuł jest określany jako usługa, zatem szykuje się sieciowy produkt, który ma skupić wokół siebie ogromną społeczność. Jesteście zadowoleni z takiej koncepcji na nową grę od BioWare?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.