Nowa gra Hideo Kojimy na PS4 oraz PC to Silent Hills? Będzie wsparcie dla PlayStation VR?

Pojawiają się pytania, na które odpowiada przedstawiciel PlayStation.

Dzisiejsza informacja o podjęciu współpracy Sony oraz nowego studia Hideo Kojimy – nazwanego Kojima Productions – zapewne wyrwała nawet największego śpiocha z porannego letargu. Producent PS4 wykonał dobry krok, zapraszając tak wielkiego dewelopera do swojego obozu. Teraz o nowo powstającej grze dowiedzieliśmy się nieco więcej, choć prawdę mówiąc chodzi po prostu o sprecyzowanie wcześniejszych wypowiedzi.


Jeden z przedstawicieli PlayStation postanowił wyjaśnić kilka nurtujących graczy kwestii. Potwierdzona została przede wszystkim informacja, że gra szykowana przez Kojimę będzie całkowicie nowym projektem, więc nie spodziewajcie się czegoś z serii MGS czy powrotu skasowanego Silent Hills. Te marki nadal pozostają w rękach Konami.

Po drugie wiemy już, że nowa gra Hideo Kojimy wyjdzie najpierw na PlayStation 4, lecz później zostanie wydana również na PC.

Sony podkreśla, że pomimo podjętej współpracy, Kojima Productions pozostaje niezależnym studiem. Nie poznaliśmy niestety choćby przybliżonej daty premiery nadchodzącej gry. Nie ujawniono też, czy tytuł otrzyma wsparcie dla PlayStation VR.

Poniżej możecie zobaczyć logo nowego studia Hideo Kojimy:

Kojima Productions
Kojima Productions

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

27 Shares
Share27
+1
Tweet