Nowa aktualizacja systemu Xbox One. Poprawiono Snap Center, usprawniono funkcje TV

Ostatni update softu do XONE zmieniał konsolę w multimedialną bestię. Co tym razem szykuje Misrosoft?

Wrześniowa aktualizacja już za nami. Xbox One dostał sporo ciekawych funkcji społecznościowych oraz rozrywkowych. Jedną z nich był nowy odtwarzacz multimedialny.


Majorn Nelson zdradził właśnie nowości, które znajdą się w naszej konsoli wraz z październikowym update’m systemu. To przede wszystkim usprawnienie Snap Center, dzięki czemu uzyskacie np. dostęp do listy znajomych bez wychodzenia z gry. Wiadomo co to oznacza – można od razu zareagować, by wysłać komuś wiadomość lub zaprosić do wspólnej zabawy on-line.

Październikowa aktualizacja XONE przynosi również usprawnienia dla SmartGlass oraz Media Player i wsparcie dla plików MKV.

Aktualizacja systemu jest na razie dostępna jedynie dla beta testerów firmware’u. Pozostali posiadacze Xbox One dostaną do niej dostęp jeszcze we wrześniu. Zerknijcie na listę poniżej, na której wymieniamy najważniejsze zmiany.

Aktualizacja softu Xbox One na październik 2014

  • Aktualizacja Snap – zapewnia szybki dostęp do wielu opcji. Bez przerywania gry zajrzymy na listę znajomych, przejrzymy wiadomości, sprawdzimy wskaźnik baterii, zegar czy Game DVR. Ułatwiono sam dostęp do Snap Center, do którego dostaniemy się poprzez podwójne szybkie przyciśnięcie przycisku Xbox.
  • Dwie aplikacje zostały zoptymalizowane do trybu Snap. Pierwszą jest Aplikacja Znajomi, co pozwoli nam podejrzeć bez wychodzenia z gry, którzy z przyjaciół są on-line. Dzięki temu szybko wyślemy im komunikat i np. zaprosimy do wspólnej rozgrywki. Drugą jest Aplikacja Wiadomości. Teraz z poziomu trybu Snap wyślemy wiadomość czy odpowiemy na komunikat otrzymany od innych graczy. Wymiana korespondencji będzie wyświetlana teraz w formie uporządkowanego drzewka
  • Aplikacja Osiągnięcia – wyszukamy znajomych, którzy zaliczyli określone osiągnięcie, a własnymi osiągnięciami podzielimy się z innymi, dopisując do nich swój komentarz.
  • Sekcja Przyjaciele – sprawdzimy tutaj m.in., co lubią nasi znajomi (przejrzymy listę gier, w które najczęściej grają).
  • Aktualizacja Media Player DLNA i wsparcie MKV – uzyskamy szybki dostęp do muzyki, zdjęć lub filmów zapisanych na domowych serwerach, albo urządzeniach wspierających protokół DLNA. Dodatkowo otworzymy pliki filmowe MKV zapisane na urządzeniach USB, albo poprzez straming DLNA.
  • Live TV – aktualizacja poprawi funkcje wyświetlania najpopularniejszych programów.
  • OneGuide w 12 nowych krajach – w tym w Polsce! (programy telewizyjne na żywo).
  • TV Miniguide – na dole ekranu zobaczymy informację o aktualnie oglądanym programie.
  • Aktualizacja SmartGlass – pozwoli sterować Xboxem/TV/zestawem do kablówki używając jednego urządzenia mobilnego.
  • Aktualizacja oprogramowania sprzętowego – można zaktualizować firmware dla pojedynczego urządzenia.

 Update oprogramowania do Xbox One na październik 2014

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

1 Shares
Share1
+1
Tweet