No Man’s Sky – przetrwanie na obcych planetach łatwe nie będzie

Podróż w kosmos to przedsięwzięcie naprawdę niebezpieczne.

O zagrożeniach i czyhających na gracza niebezpieczeństwach traktuje najnowszy i zarazem ostatni z czterech materiałów przewodnikowych po tytule od studia Hello Games. Jak wiecie, No Man’s Sky pozwoli wylądować graczowi na jednej z 18 kwintylionów planet. Na obcych lądach będziemy musieli zmierzyć się nie tylko z nieprzyjaznym środowiskiem naturalnym, toksycznymi roślinami i wrogo nastawionymi zwierzętami, lecz również z systemem obronnym planet w postaci mechanicznych maszyn kroczących czy latających.

Jako odkrywca musimy jednak badać każdy obszar i przy okazji – jak to na rasę ludzką przystało – lekko go splądrować. Zdobyte w ten sposób surowce wymienimy na gotówkę, za którą ulepszymy swój statek kosmiczny, co jeszcze bardziej przybliży nas do celu podróży, czyli dotarcia do centrum galaktyki.


Nie będzie to jednak takie proste, ponieważ po drodze mamy sporo okazji, by pożegnać się z życiem. Zapraszamy na zwiastun przedstawiający przetrwanie w No Man’s Sky!

Jak zaznaczyliśmy na początku, to już kolejny i zarazem ostatni filmik instruktażowy od twórców No Man’s Sky. Wcześniej mogliśmy zerknąć na eksplorację, walkę oraz system handlu. Kto chce sobie przypomnieć te materiały, znajdzie je poniżej:

Premiera No Man’s Sky na PC opóźniona

Kosmiczny symulator No Man’s Sky od studia Hello Games nie doleci na czas, jeśli chodzi o komputery PC. Dotychczas zakładano, że tytuł wyląduje na blaszakach w dniu 10 sierpnia, jednak jak można teraz przeczytać na oficjalnej stronie gry, data premiery No Man’s Sky na PC to 12 sierpnia tego roku. Deweloper nie wyjaśnił, z czego wynika to drobne opóźnienie.

Jeśli chodzi o debiut symulatora na konsoli PlayStation 4, to tutaj żadne zmiany nie nastąpiły, zatem premiera światowa nastąpi 9 sierpnia, a do Europy tytuł zawita dzień później, czyli 10 sierpnia.

Przypominamy, że zgodnie z wczorajszymi informacjami No Man’s Sky w wersji na konsolę od Sony nie będzie potrzebowało aktywnego abonamentu PlayStation Plus.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

12 Shares
Share12
+1
Tweet