No Man’s Sky przed premierą zostało kupione za 7800 zł!

Jeden egzemplarz gry pojawił się na eBay’u.

Oficjalna premiera No Man’s Sky została zaplanowana na 12 sierpnia tego roku w przypadku PC oraz na 9 sierpnia (światowa premiera), jeśli chodzi o wersję dedykowaną PlayStation 4. Wygląda jednak na to, że niektórzy gracze dorwali się jakimś cudem do pudełkowej wersji gry na konsolę od Sony, czego dowodem jest aukcja na eBay, na której wystawiono kosmiczny symulator na sprzedaż. O dziwo znalazł się chętny, który zapłacił za grę aż 2000 dolarów, co daje w przeliczeniu na naszą walutę 7800 złotych!


Sprzedawca na eBay twierdzi, że gra została rozpakowana, sprawdzona i działa. Co ciekawe, na załączonej do pudełeczka instrukcji widnieje wcześniejsza data premiery (21 czerwca), czyli jeszcze sprzed przesunięcia jej na sierpień. Możliwe zatem, że tytuł już wtedy wyciekł na rynek, lecz dopiero teraz został wystawiony na sprzedaż.

Zastanawiające jest to, czy nabywca tej drogiej wersji No Man’s Sky będzie mógł w nią zagrać przed oficjalną premierą. Teoretycznie sieć jest niepotrzebna do rozgrywki, ponieważ cały świat produkcji zapisano na płycie i nie jest on generowany na serwerach. Połączenie z internetem będzie konieczne w przypadku zaktualizowania bazy odkrytych przez innych graczy planet, form życia oraz roślin. Zatem pozostając offline nie będziemy mieli dostępu do niektórych funkcji symulatora.

No Man’s Sky – przetrwanie, eksploracja, walka i handel

W oczekiwaniu na premierę tytułu warto przypomnieć sobie cztery filmiki instruktażowe, które studio Hello Games publikowało na przestrzeni ostatnich kilkunastu dni. Materiały pozwalają spojrzeć na główne aspekt rozgrywki i jak możecie się przekonać podczas ich oglądania, No Man’s Sky będzie dosyć zróżnicowane. Ogromna ilość planet do zwiedzenia (18 kwintylionów), zbieranie surowców, rozbudowa własnego statku i piękne obce lądy – nie możemy się już doczekać!

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

67 Shares
Share67
+1
Tweet