No Man’s Sky nie tylko dla PlayStation 4. Wyjdzie również na…

Okazało się, że Sony zapewniło sobie tylko czasową wyłączność na tytuł od studia Hello Games.

Co prawda gra wyjdzie najpierw na PS4, ale w późniejszym terminie przewidziano premierę na PC. Potwierdził to jeden z twórców gry, Sean Murray, w rozmowie z magazynem Edge.


– Mieliśmy trochę problemów za wypowiedź, że chcemy, by gra była „konsolowa” – przyznał Murray. – Jednak zawsze mieliśmy na myśli PC, a jako „konsolowość” rozumiemy stabilną liczbę klatek na sekundę oraz błyskawiczne sterowanie. Według mnie tytuł na PC może być „konsolowy” i uważam to za komplement, ale niestety naraziliśmy się tymi słowami na krytykę – dodaje.

Studio Hello Games świadomie wybrało PS4 jako platformę wiodącą dla No Man’s Sky. Murray tłumaczy, że nie chodzi jedynie o ograniczone zasoby. Koncentrując się na konsoli Sony studio chce jak najlepiej dopracować algorytmy generacji proceduralnej, by stworzyć różnorodny i tętniący życiem świat.

Póki co, nie poznaliśmy dokładnej daty premiery No Man’s Sky. Wiadomo jedynie że tytuł pojawi się na rynku w 2015 roku.

Przypominamy, że No Man’s Sky pozwoli nam zwiedzać odległe planety oraz walczyć z obcymi rasami na ziemi, w powietrzu, pod wodą oraz w kosmosie. Zadaniem gracza będzie dotarcie z zewnętrznych rejonów galaktyki do jej centralnej części.

Im bliżej jądra wszechświata, natkniemy się na coraz bardziej nieprzyjazne środowisko. Co ciekawe, odkryta przez jednego gracza planeta ma wyglądać tak samo dla każdego następnego, który ją odwiedzi. Wszystko dzięki wspomnianemu systemowi proceduralnego generowania, nad którym pracuje Hello Games.

No Man’s Sky zostało okrzyknięte jedną z najlepszych gier targów E3 2014

 

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

1 Shares
Share1
+1
Tweet