Nintendo zapowiada czwarty wariant kolorystyczny Switch Lite

Okrojone wydanie przenośnej konsoli Nintendo już niebawem doczeka się nowego wariantu kolorystycznego. Będzie to powszechnie znany i lubiany róż, czy raczej (dla osób, które samo to słowo napawa lękiem) barwa koralowa.

Nintendo Switch Lite występuje aktualnie w trzech głównych pastelowych barwach: żółtym, turkusowym i szarym. Teraz Nintendo zapowiada nowy wariant kolorystyczny: Nintendo Switch Lite Coral. W Japonii konsola koloru koralowego pojawi się już 20 marca, natomiast na rynku amerykańskim zadebiutuje 3 kwietnia 2020. Nowa wersja Switch Lite ma kosztować dokładnie tyle samo, co pozostałe warianty kolorystyczne konsoli, czyli odpowiednio 182 dolarów i 19 980 jenów.

Niestety nie wiadomo, czy i kiedy taka różowa (przepraszam: koralowa) wersja urządzenia zostanie udostępniona w Europie. Pozostaje mieć nadzieję, że Nintendo zdecyduje się na ten krok – na pewno wielu Europejczyków marzy o konsolce w tak rozkosznym kolorze.

Wszystko wskazuje na to, że Nintendo zdążył z zakończeniem produkcji Switch Lite Coral przed następstwami epidemii koronawirusa w Chinach, która wpłynęła znacząco m.in. na dostępność tradycyjnej wersji Switcha w Japonii.

Nintendo Switch Lite to, jak sama nazwa sugeruje, lżejsze wydanie podstawowej wersji konsoli. Urządzenie jest mniejsze i tańsze od tradycyjnego Switcha, ale odbywa się to kosztem braku niektórych funkcji i komponentów, takich jak odłączane elementy sterujące i stacja dokująca. W Polsce Lite zadebiutował jesienią 2019.

Nintendo Switch Lite Coral

Dagmara Kottke

Dagmara Kottke

Przygodę z grami zaczynała od tytułów takich jak Worms, THPS i Pizza Connection 2. Aktualnie obcuje przede wszystkim z produkcjami strategicznymi i pomysłowymi indykami; ogólnie gra w tytuły, w które nikt nie gra – i czyta książki, których nikt nie czyta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: