Kobieta gra na Nintendo Switch

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

Switch to 7. najlepiej sprzedająca się konsola w historii. PS3 i X360 już w tyle

Osoby odpowiedzialne za sukces Nintendo Switch mają kolejny powód do otwierania szampana. Konsola trafiła do sklepów w większej liczbie egzemplarzy niż Xbox 360 i PS3.

W raporcie finansowym za pierwszy kwartał roku fiskalnego 2022 (okres od kwietnia do końca czerwca) Nintendo poinformowało o 89,4 miliona Pstryczków, które trafiły na sklepowe półki. Dla porównania podczas 7 generacji Xbox 360 rozszedł się w 85,8 mln sztuk, a trzecie PlayStation w aż 87,31 mln. Wielu spekuluje, że przegonienie wyniku Wii (101,64 mln) i PSX (102,5 mln) będzie możliwe do w najbliższych miesiącach.

Nintendo zaktualizowało też listę najlepiej sprzedajacych się gier na konsolę Switch. Od wielu miesięcy pierwsze miejsce cały czas obejmuje świetne Mario Kart 8 Deluxe (obecnie 37,08 mln sprzedanych sztuk), a zanim Animal Crossing New Horizons (33,89 mln). Podium zamyka Super Smash Bros. Ultimate (24,77 mln), które, o dziwo, większego uznania w Polsce nie zdobyło. Miłym zaskoczeniem jest fakt, że TOP10 zamyka Ring Fit Adventure (11,26). W mojej opinii to najlepsza gra ruchowa na tę platformę, do której regularnie wracam. To prawdziwy wyciskacz potu i jednocześnie świetny i niezmarnowany pomysł na grę.

Przyczyniliście się do tych świetnych wyników? Zdecydowaliście się na zwykłego Pstryczka, a może na wersję Lite? Jaka jest Wasza ulubiona gra? Koniecznie dajcie znać w komentarzach, by sprawdzić jak dużo fanów Nintendo mamy w Polsce.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się