Nintendo Switch sprzedaje się gorzej niż wcześniej. Big N wskazuje winowajcę

Nintendo Switch OLED - PG
Newsy Switch

Nintendo Switch to niekwestionowany król sprzedaży na rynku aktualnej generacji konsol. Ostatnio jednak wyniki sprzętu Big N nieco się pogorszyły.

Jak podaje VideoGamesChronicle, producent ujawnił, że w 1 kwartale bieżącego roku sprzedano jedynie 3,43 miliona konsol Switch, a więc 22,9% mniej niż w 1 kwartale 2021 roku, kiedy to w ręce graczy trafiło 4,53 miliona konsol. Łącznie sprzedano aż 111,08 miliona konsol Nintendo Switch, co coraz bardziej przybliża ten sprzęt do zdobycia miana najlepiej sprzedającej się konsoli w historii.

Big N wyjaśnia, że spadek sprzedaży popularnej konsoli to efekt problemów z dostawami podzespołów. Producent nie jest w stanie dostarczyć na rynek odpowiedniego zapasu konsol, co skutkuje w problemach z dostępnością.

Nieco lepiej od segmentu hardware prezentuje się sprzedaż oprogramowania – sprzedano 41,41 miliona gier, a to 8,6% mniej względem zeszłego roku. Topowa piątka najlepiej sprzedających się produkcji raczej nikogo nie zaskoczy: najczęściej kupowana gra na Switcha to Mario Kart 8 Deluxe (46,82 mln egzemplarzy), potem Animal Crossing: New Horizons (39,38 mln egzemplarzy), Super Smash Bros. Ultimate (28,82 mln egzemplarzy), Legend of Zelda: Breath of the Wild (27,14 mln egzemplarzy) i Pokemon Sword/Shield (24,50 mln egzemplarzy).

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie