Nintendo Switch Pro zostanie niedługo zapowiedziany

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Nintendo Switch Pro nie jest do końca tym, czego się spodziewaliśmy. Konsolę mamy zobaczyć już za chwilę

Nintendo Switch Pro ma doczekać się prezentacji już niedługo. Dodatkowo wygląda na to, że nie będzie to tylko dodatkowa wersja konsoli.

O zaktualizowanym Switchu mówi się od paru miesięcy. Niedawno Bloomberg udostępnił listę domniemanych nowości w Switchu Pro, a teraz podzielono się kolejnymi, równie ciekawymi informacji o tej konsoli.

Jak czytamy w raporcie Bloomberg, Nintendo Switch Pro może zostać zaprezentowany nawet w okolicach tegorocznych targów E3 lub nieco wcześniej. Konsola prawdopodobnie jest droższa od standardowego Switcha i ma ukazać się w okolicach września lub października bieżącego roku.

Wygląda jednak na to, że nie będzie to zwykła wersja Pro. Raport Bloomberg wskazuje, że Nintendo planuje wygasić standardową serię Switcha. W efekcie na rynku pozostanie Switch Lite i nowy Switch, a pierwotna wersja konsoli z czasem zniknie ze sklepów.

Oznacza to, że nie mamy tu już do czynienia z opcjonalną wersją Pro, a swoistą aktualizacją sprzętu. Nowy Switch po prostu zastąpi swojego poprzednika, ale nadal będzie można kupić tańszą wersję Lite. Dotychczas raczej przewidywano, że Switch Pro będzie bardziej opcjonalnym ulepszeniem, niż całkowitym następcą zwykłego Switcha.

Nintendo wstrzymało się od komentarza dla Bloomberg. Serwis uchodzi jednak za wiarygodne źródło informacji. Te powyższe dodatkowo potwierdziła też powiązana z NintendoWorldReport Emily Rogers.

Powstanie Switcha Pro było kwestią czasu. Dziwne, że Nintendo rzekomo planuje całkowicie wygasić poprzednią serię, ale być może chce w ten sposób przedłużyć życie tej generacji swoich konsol. Pozostaje tylko czekać na ujawnienie sprzętu.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się