Nintendo Switch - zestaw z konsolą

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

Co dostanie Nintendo Switch Pro? Wielka korporacja odpowiada wprost

Universal Display Corp podczas rozmowy z inwestorami poinformowało na temat ekranu do nowego modelu konsoli Nintendo Switch. Szef firmy wspomniał o lepszym ekranie, który osiągami zostawiłby w tyle ten znany z obecnego modelu.

O nowej wersji Nintendo Switch możemy usłyszeć już od bardzo dawna. Choć obecne modele sprzedają się rewelacyjnie, to japońska firma najpewniej po kryjomu pracuje od wielu miesięcy nad ulepszonym warianetem konsoli. Gracze ubiegłych generacji handheldów od Big N doskonale wiedzą, że firma potrafi wydawać po kilka wariantów swojego sprzętu na przestrzeni lat. Tak naprawdę „pstryczek” od 2017 roku zyskał już 3 wersje, a dzisiaj chcemy Was zapoznać z kolejną poszlaką na powstawanie Switcha Pro.

Zagraniczna grupa Spawn Wave zwróciła na Twitterze uwagę na zapis rozmowy szefa Universal Display Corp z inwestorami. CEO firmy otwarcie mówił o „Switchu Pro i jego ekranie OLED z większym kontrastem kolorów oraz szybszym odświeżaniem obrazu„. Potwierdzałoby to wcześniejsze plotki na temat specyfikacji nowej konsoli Nintendo.

Niektórzy mogą dziwić się, że Nintendo do tej pory nie potwierdziło powstawania nowej wersji konsoli. Warto wziąć pod uwagę fakt wcześniej wspomnianej przeze mnie rewelacyjnej sprzedaży obecnych modeli Switcha. Po zapowiedzi nowej konsoli potencjalni klienci wstrzymaliby się z zakupem do jej premiery. To bez wątpienia sprawiłoby, że zwykły Switch i Lite nie byłyby już tak chętnie kupowane. Myślę jednak, że prawdopodobnie o zapowiedzi ulepszonej wersji konsoli usłyszymy już na nadchodzącym E3.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się