Nintendo Switch Pro zadebiutuje w połowie 2020 roku? (pogłoska)

0 komentarzy

Pod koniec ubiegłego roku do sklepów trafił Switch Lite – mniejsza i tańsza wersja przenośnej konsoli od Nintendo. Powoli przychodzi czas na potężniejsze wydanie sprzętu. Kiedy możemy spodziewać się debiutu Switch Pro?

Po raz kolejny otrzymujemy garść nieoficjalnych informacji na temat mocniejszej wersji Nintendo Switch, która najprawdopodobniej zaistnieje pod nazwą Switch Pro. Tym razem za pogłoskę odpowiada serwis Digitimes, piszący o rozpoczęciu masowej produkcji „nowego Nintendo Switch” w I kwartale 2020. Według dziennikarzy Digitimes, mocniejsza wersja przenośnej konsoli trafi do sprzedaży w połowie bieżącego roku.

Przecieki o tym, że Nintendo stworzy dwa dodatkowe modele Switcha, ujrzały światło dzienne już w 2018 roku. Później, to jest w sierpniu 2019, pisał o tym Takashi Mochizuki, redaktor The Wall Street Journal. Teraz dziennikarz podaje dalej informację od Digitimes, niejako ją potwierdzając.

Oczywiście należy pamiętać, że nawet najbardziej rzetelni redaktorzy nie zastąpią oficjalnych źródeł wiadomości – powyższe doniesienie należy traktować więc jedynie jako pogłoskę aż do momentu oficjalnego ogłoszenia premiery Switch Pro przez producenta. Niemniej jednak staje się bardzo prawdopodobne, że jeszcze w tym roku do graczy trafią aż trzy nowe konsole (Switch Pro, PlayStation 5 oraz Xbox Series X).

Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się