Nintendo Switch OLED

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Nintendo Switch OLED oficjalnie z ceną i datą premiery. „Switch Pro” mocno rozczarowuje

Zapowiedziano Nintendo Switch OLED. Odświeżony Switch nie oferuje wielu nowości i zdecydowanie nie można nazwać go modelem „Pro”.

Od jakiegoś czasu dało się słyszeć plotki o Switchu Pro. Okazuje się, że takowy faktycznie przez cały ten czas powstawał. Szkoda tylko, że nie jest taki Pro, jak chcieliby tego fani Nintendo.

Big N zapowiedziało Nintendo Switch OLED. Jak sama nazwa wskazuje, sprzęt wyposażono w lepszy ekran. Dodatkowo producent zwiększył ilość wbudowanej pamięci do 64 GB oraz ulepszył audio wydobywające się z głośników konsoli. Na uwagę zasługuje też fakt zmiany zamontowanej z tyłu konsoli podstawki oraz wbudowanie portu LAN do doku Switcha.

Za odświeżony sprzęt przyjdzie nam zapłacić 50 dolarów więcej względem bazowego modelu, a więc około 350 dolarów. Premierę Switcha OLED ustalono na 8 października 2021 roku. Nie wiadomo, czy tego dnia konsola zadebiutuje również w naszym kraju.

Pierwsze opinie graczy o zapowiedzi nowego modelu są bardzo negatywne. W gruncie rzeczy nie zmieniono tego, na co wszyscy liczyli najbardziej – mocy sprzętu. Switch już w dniu premiery nie należał do najmocniejszych konsol, a teraz jest już mocno przestarzały pod względem oferowanej wydajności.

Jeśli Nintendo chce utrzymać swoją hybrydową konsolę na rynku przez kolejne lata, raczej nie pomoże sobie wydając lekkie rewizje urządzenia. Nintendo Switch zdecydowanie potrzebuje wersji Pro.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się