Nintendo Switch 2 i możliwa specyfikacja konsoli. “Potwierdzono istnienie układu SoC”

Nintendo-Switch-2-render
Newsy Switch

Nintendo Switch zdobyło bardzo dużą popularność również w Polsce, dlatego wielu z nas wyczekuje z niecierpliwością informacji o nowej generacji sprzętu.

Nieoficjalne doniesienia o specyfikacji Nintendo Switch 2 pochodzą z forum Reddit. Pojawił się tam wpis na temat układu SoC, który prawdopodobnie będzie używany w nowej konsoli od Big N.

Chodzi o układ Tegra239. Jego istnienie potwierdził rzekomo jeden z pracowników firmy Nvidia takimi oto słowami: Dodanie wsparcia dla Tegra239 SoC, który ma osiem rdzeni w jednym klastrze. Ponadto przeniesienie num_clusters do danych soc, aby zawsze unikać nadmiernego przydzielania pamięci dla czterech klastrów.

Na Reddit zebrano wszystkie wątki dotyczące specyfikacji Nintendo Switch 2 w całość i stwierdzono, że sprzęt może posiadać wspomniany układ Tegra239 oraz 8-rdzeniowy procesor (prawdopodobnie będzie to ARM Cortex A78C/A78). Do tego procesor graficzny, który może zawierać niektóre funkcje Lovelace oraz API obsługujące DLSS 2.2 i raytracing.

A na końcu i tak liczą się… gry. A nikt nie powie, że Nintendo potrafi zdobyć serca graczy niezależnie od tego, jaka mocą dysponuje ich sprzęt.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie