Kiedy Nintendo Switch otrzyma następcę? Analitycy zwiastują długie życie konsoli

Ręka wyciąga Nintendo Switch OLED z docka
Newsy Switch

Nintendo Switch 2 (lub jakkolwiek nazwie konsolę Big N) to wciąż bardzo odległy temat. Analitycy twierdzą, że na sprzęt poczekamy nawet kilka lat.

Analityk z Ampere Analysis twierdzi, że kolejna duża konsola Nintendo zadebiutuje dopiero w 2024 roku lub później. Switch wciąż jest królem sprzedaży i nie zanosi się, aby miało się coś w tej sprawie zmienić. Co więcej, sprzęt może wkrótce zostać najlepiej sprzedającą się konsolą w historii branży – do PS2 zostało mu tylko 12 milionów sprzedanych egzemplarzy.

Firma Ampere przewiduje obecnie, że premiera kolejnej generacji urządzenia firmy Nintendo nastąpi w 2024 roku. Przewiduje się, że do końca tego roku sprzedaż Switcha wyniesie 146 milionów sztuk, co oznacza, że wciąż ma on potencjał, aby stać się najlepiej sprzedającą się konsolą w historii, sprzedając się w liczbie ponad 158 milionów sztuk i wyprzedzając PlayStation 2.

– powiedział Piers Harding-Rolls z Ampere Analysis w rozmowie z VideoGamesChronicle

Big N na razie wstrzymuje się od komentarza w kwestii swojej kolejnej konsoli. Premiera Switcha OLED pozwoli dodatkowo nakręcić sprzedaż, ale niewykluczone, że wkrótce ujrzymy zauważalne spadki sprzedaży sprzętu. Jakby nie patrzeć jest to już dość stara konsola, której ewidentnie zaczyna brakować mocy.

Następca Switcha wcale nie musi przypominać obecnej konsoli Nintendo. Niewykluczone, że producent znów porwie się na szalony eksperyment pokroju Wii lub WiiU i albo ponownie zaskoczy graczy niesamowicie popularnym sprzętem, albo wyda przekombinowany sprzęt pokroju wspomnianego już WiiU i poniesie sprzedażową klęskę. Pewne jest, że następcy Switcha nie zobaczymy zbyt szybko.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie