Nintendo rozgromione. Philips wygrywa wielki proces

1 komentarz

Japoński koncern nie zamierza jednak składać broni i zapowiada apelację.

Brytyjski sąd uznał, że Nintendo naruszyło patenty Philipsa dotyczące technologii sterowania ruchowego w kontrolerach – donosi Bloomberg.

Sędzia Colin Birss uściślił, że chodzi o Wii Remote, Wii Motion Plus, Nunchuk oraz Balance Board. Patent został naruszony również w GamePadzie do nowej konsoli Wii U, ponieważ urządzenie łączy w sobie detektor ruchu oraz kamerę. Według Philipsa, to rozwiązanie również należy do niego.

Holenderska firma dążyła do rozwiązania problemu z Nintendo już od 2011 roku. – Nie doszliśmy jednak do porozumienia, dlatego zdecydowaliśmy się na drogę sądową – przyznał Bjorn Teuwsen, rzecznik Philipsa.

Co wyrok oznacza dla producenta Wii U? Zapewne ogromne odszkodowanie. Sędzia Colin Birss zaznaczył, że decyzję w tej sprawie wyda w przyszłym miesiącu. Nintendo planuje oczywiście odwołać się od orzeczenia brytyjskiego Sądu Najwyższego. Przed firmą czekają jednak kolejne rozprawy dotyczące patentów – przed sądem w USA, Francji oraz w Niemczech.

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się