Nawet Nintendo poszło na zakupy i przejęło studio

Nintendo Switch Online - Mario with star - PG
Switch

Nintendo przejęło właśnie nowe studio. Big N rzadko dokonuje zakupów, ale skusiło się na jeden z zespołów, z którymi współpracuje od dawna.

Firma będąca domem Mario, Zeldy i Donkey Konga przejęła składający się ze 137 deweloperów zespół SRD Co. Ltd. – podaje GamesIndustry.biz. Nie ujawniono konkretnej kwoty, ale gigant wspomina, że przejęcie będzie miało niewielki wpływ na wyniki finansowe.

SRD wspierało Nintendo przy wielu projektach, w tym tych, które ukazały się jeszcze na konsoli NES. Zespół pomagała też przy najnowszych hitach Big N, takich jak The Legend of Zelda: Breath of the Wild oraz Animal Crossing: New Horizons. Najnowszym projektem, przy którym pracowało SRD, jest Game Guilder Garage.

Wspominałem już, że Nintendo rzadko kupuje nowe studia z uwagi na politykę firmy – Big N chce mieć pod sobą tylko tych deweloperów, z którymi blisko współpracuje i którzy mają doświadczenie w pracy z markami Czerwonych. SRD to długoletni partner marianowej korporacji, więc nic dziwnego, że firma zdecydowała się na przejęcie tego studia.

Omawiane przejęcie to też odpowiedź na coraz większą konsolidację branży. Najwięksi przedstawiciele gamingu zaopatrzają się w kolejne zespoły, więc i Big N musiało zabezpieczyć jednego ze swoich najcenniejszych partnerów.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie