Nintendo prezentuje nowe konsole!

Z pewnością mało kto spodziewał się, że japoński gigant dzisiaj pokaże nowy sprzęt.

Nie jest on może co prawda bardzo nowy, bo mowa o ulepszonej wersji 3DS-a oraz 3DS-a XL, ale liczba zmian jest na tyle dużo, że można oba sprzęty potraktować jako kolejne wersje popularnej konsolki. Zresztą do tego, że Nintendo co jakiś czas tworzy nowe odmiany swoich konsol, zdążyliśmy się już przez lata przyzwyczaić prawda?

Do rzeczy. Najważniejszą zmianą jest z pewnością dodatkowa gałka analogowa. Coś czego od dawna brakowało w 3DS-ie, a można było jedynie do tej pory dorzucić w postaci akcesorium. Gałka wygląda jednak dość nietypowo. Jest znacznie mniejsza od tej znajdującej się z lewej strony urządzenia (wykorzystać ją mają między innymi Monster Hunter 4 Ultimate, Dragon Quest X, Final Fantasy Explorers i Super Smash Bros.). Ponadto urządzenie zostało wyposażone w dodatkowe dwa przyciski ZL i ZR. I tutaj również zaskoczenie. Są one rozmieszczone obok triggerów, a nie pod nimi. Jak będzie się z tego korzystać? Nie wiadomo, ale miejmy nadzieję, że z pozoru dziwne rozwiązanie okaże się wygodne.


Nowy 3DS jak 3DS XL otrzymają również mocniejszy procesor. Dzięki niemu ekskluzywnie dla tego modelu przenośnej konsoli Nintendo pojawi się chociażby konwersja Xenoblade.

Xenoblade na 3DS – pierwsze spojrzenie


To jednak nie wszystko. Urządzenie ma mieć także lepszej jakości ekranik, dzięki czemu efekt stereoskopowego 3D ma być widoczny także w momencie patrzenia na urządzenie z boku. To świetne rozwiązanie, ponieważ w przypadku obecnej wersji sprzętu, często zdarzało się, że znajomy patrzący na naszą grę przez ramię, nie widział dokładnie tego, co się dzieje. Nie mówiąc o konieczności trzymania konsolki równo na wprost naszych oczu.

Ponadto nowa odsłona konsoli dostanie port micro-USB, obsłuży karty micro SD zamiast zwykłych SD, a także ma mieć czytnik NFC. Dobra wiadomość jest także dla tych, którzy długo przesiadują przed sprzętem. Nowa wersja 3DS-a ma wytrzymać na baterii około 7 godzin. Cena? 93 funty za zwykłego 3DS-a oraz 109 za XL. Z pozoru wydaje się więc nawet taniej od modeli dostępnych obecnie na rynku, ale szczerze, trudno liczyć na to, że ceny te będą takie same w Europie, nie mówiąc już o Polsce. Do sprzedaży urządzenia mają wejść w Japonii jeszcze w październiku. W Europie w przyszłym roku.

Poniżej przedstawimy galerię zdjęć nowych sprzętów oraz filmik prezentujący całość. Jak się podobają nowe 3DS-y?

 

 

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

 • Buu, trochę zła wiadomość dla posiadaczy “zwykłych” 3DS-ów. Chyba sprzedam swojego, poczekam trochę aż ta nowa wersja będzie tańszą i ją kupię 😉 Bo podoba mi się dużo bardziej od tego mojego lakierowanego cuda…

  • Eld

   Tak powinien wyglądać 3DS na samym początku. Nie da się ukryć, że Nintendo dało ciała, nie dodając drugiego analoga już w momencie premiery. O ile nowe wejście na karty, czy ulepszoną wersję stereo 3D można przeboleć, tak z gałką przegięli… Nie wyobrażam sobie też teraz podziału na posiadaczy nowego i starego 3DS-a, gdzie ci drudzy nie będą mogli pograć w niektóre gry ze względu na słabszy procek w konsolce. W przypadku dużych konsol konkurencji (Xbox One i PS4), trudno o takiej sytuacji w ogóle pomyśleć. Dlaczego na przykład za 3 lata miałbym nie pograć na swoim PS4 w The Last of Us 2, czy Uncharted 4? Bezsensu. Nie mówiąc o tym, że producenci mogą niechętnie wydawać gry specjalnie na New 3DS-a, bo przecież będą mieli bardzo mały rynek ich zbytu.

  • n64

   No niby zła wiadomość, bo na nową wersję będą ekskluzywne gry, ale z drugiej strony się cieszę, że konsolka dostanie mocniejszy CPU, drugiego analoga oraz dodatkowe przyciski. Mam już 3DS XL, ale strasznie się napaliłem na dopalonego 3DS-a i już zaczynam odkładać drobniaki. Starego jednak się nie pozbędę, sentyment 🙂

0 Shares
Share
+1
Tweet