Nintendo pozwoli kupować gry w opcji Cross-Buy?

Nie ma co ukrywać – takie rozwiązanie napędzi japońskiemu gigantowi dodatkowych klientów.

Cross-Buy jest z powodzeniem wykorzystywane m.in. przez Sony. Jak to działa? Kupując jeden tytuł przykładowo na PlayStation 4, możemy dostać jego cyfrową wersję na PS3 lub PS Vita.


Fani wielkiego N od dawna oczekują podobnej opcji w przypadku gier na swoje ulubione platformy. Przyznam, że sam ostatnio miałem dylemat, czy kupować Another World: 20th Anniversary Edition w wersji na Wii U, czy może na 3DS-a (zwyciężyła druga opcja – tutaj recenzja gry).

Teraz okazuje się, że jest realna szansa na nintendowskie Cross-Buy! Wszyscy gracze, którzy kupią cyfrową wersję Squids Odyssey na 3DS-a, będą mogli ściągnąć ją również na Wii U! Dotyczy to tylko zakupów zrobionych w europejskim eShopie.

Co prawda Squids Odyssey nie jest jakąś mega-produkcją, ale wiosna zawsze zaczyna się od pierwszej jaskółki (choć niektórzy twierdzą inaczej).

Squids Odyssey – trailer wersji na Wii U

Tak czy inaczej – to naprawdę niespodziewana decyzja ze strony Nintendo. Choć koncern nic nie wspomina, by Cross-Buy było w przyszłości rozszerzone na inne tytuły, można mieć nadzieję, że tak właśnie będzie. Też na to liczycie?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

2 Shares
Share2
+1
Tweet