Nintendo potwierdza premierę nowej konsoli na marzec 2017 roku

0 komentarzy

Wszystko idzie zgodnie z planem – zapowiada Nintendo.

Podczas niedawnego spotkania z inwestorami, w trakcie którego Nintendo przedstawiło między innymi raport finansowy oraz plany na przyszłość, firma potwierdziła, że ma zamiar wydać nową konsolę roboczo zwaną NX w marcu przyszłego roku. Pracuje też cały czas nad Quality of Life, o którym dawno nie słyszeliśmy nic nowego. Wygląda więc na to, że projekt nie został zawieszony.

Nintendo pracuje nad rozwojem platformy do gier o nazwie kodowej NX, która pojawi się na całym świecie w marcu 2017 roku – czytamy w raporcie japońskiego producenta. Ponadto dowiadujemy się także czegoś o Quality of Life.

Nintendo pracuje nad nowym produktem, który ma pozwolić na Polepszenie Życia (z ang. Quality of Life) w przyjemny sposób. Celem Nintendo jest umożliwienie konsumentom wykonywanie codziennych czynności w sposób zabawny, aby ich QOL uległo poprawie, dzięki informacjom zawartym w ich śnie i zmęczeniu widocznych w statusach – czytamy dalej.

Pokemon Go – dzięki tej grze spółka Nintendo jest warta więcej niż Sony

Informacja o zapowiedzi premiery Nintendo NX na marzec przyszłego roku to nie jedyne dobre wieści dla inwestorów i fanów wielkiego N w ostatnim czasie. Wystarczyły dwa tygodnie, aby wartość Nintendo na tokijskiej giełdzie skoczyła do 40 mld dolarów. To więcej niż cały koncern Sony. Wszystko dzięki premierze gry Pokemon Go.

Według najnowszych wskaźników pochodzących prosto z giełdy papierów wartościowych w Tokio, Nintendo jest obecnie warte 39,8 mld dolarów. Dla przykładu cały koncern Sony jest wart 38,3 mld dolarów. Optymizm wśród inwestorów trwa i jak widać premiera Pokemon Go znacznie polepszyła wyniki finansowe japońskiego producenta. Firma notowało bowiem spadki od ostatniego kwartału ubiegłego roku, sytuacja drastycznie zmieniła się w ciągu dwóch tygodni.

Ogromnym zainteresowaniem cieszy się także obrót akcjami Nintendo. Inwestorzy w sumie sprzedali akcje za ponad 4,5 mld dolarów. Zdaje się jednak, że to dopiero początek bumu na Pokemon Go i akcje firmy dalej będą rosły. Gra na dniach ma pojawić się w Japonii, gdzie zapewne znajdzie kolejne miliony graczy chętnych do pobrania aplikacji. W końcu Pokemony właśnie w tym kraju są najpopularniejsze. Ponadto Nintendo, będące właścicielem marki Pokemon, podpisało umowę z siecią restauracji McDonald’s, które mają zamienić się niebawem w sale PokeGym. Ciekawe jest, jak długo akcje Nintendo będą szły w górę. Niemal pewne jest, że cena ulegnie korekcie, ale na to jest jeszcze za wcześnie.

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się