Nintendo NX z grafiką na poziomie PlayStation 4?

Kolejne plotki na temat wyczekiwanej konsoli od big N.

Wciąż czekamy na jakiekolwiek oficjalne informacje odnośnie nowej konsoli Nintendo, roboczo nazwanej NX. To, co najbardziej interesuje graczy, to oczywiście specyfikacja techniczna platformy. Mieliśmy już spekulacje na ten temat, lecz wszystko to jedynie plotki. Kolejnych dostarcza serwis GoNintendo, który otrzymał ponoć pewne informacje od osoby, będącej w kontakcie z deweloperem programującym obecnie na PlayStation 4.


Oczywiście nie wiemy, cóż to za deweloper, lecz według niego Nintendo posiada już kluczowych partnerów, którym wysłano zestawy Dev Kits. Tajemnicze studio jeszcze nie otrzymało swojego pakietu, lecz już wie, kiedy dokładnie dostanie go w swoje ręce. Obecnie deweloper przymierza się do przeniesienia na Nintendo NX tytułu, który graficznie stoi na poziomie PlayStation 4.

No cóż, wiele nam to nie mówi, ponieważ na samym PS4 mamy gry, które prezentują różny poziom wizualny. Liczymy jednak na to, że NX rzeczywiście będzie mocną maszyną, która zwabi do siebie studia Third Party i zaoferuje nawet więcej, niż obecne na rynku konsole od Sony i Microsoftu. Wierzycie w taki scenariusz?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

27 Shares
Share27
+1
Tweet