Robert Ocetkiewicz

Z grami związany już prawie 20 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było jedynie na Pegasusie. Fan wszelkiego rodzaju wyścigów, bijatyk oraz gier sportowych. Nie stroni także od dobrych FPS-ów oraz strategii. W swojej karierze recenzował już na łamach Interii, Onetu i magazynu o grach PlayBox. Poza grami, miłośnik motoryzacji, który uwielbia dźwięk V8.

0 komentarzy

Nintendo NX trafi do sprzedaży w czerwcu 2016 roku?

Jeden z producentów podzespołów do Nintendo NX zdradził datę premiery nowej konsoli Nintendo.

Serwis Digitimes odkrywa nowe szczegóły dotyczące Nintendo NX. Według portalu, nad podzespołami do nowej konsoli pracuje firma Foxconn i dostała już zamówienie na sprzęt. Co ciekawe, Foxconn ma stworzyć do października tego roku pierwsze egzemplarze konsoli zwane testowymi.

To jednak nie wszystko. Digitimes podaje, że sfinalizowanie transakcji na produkcję sprzętu ma mieć miejsce w marcu przyszłego roku, a masowa produkcja ruszy w czerwcu 2016. W ciągu pierwszego roku Foxconn ma wyprodukować 20 milionów urządzeń, ponieważ takie są przewidywania Nintendo. Nieźle, biorąc pod uwagę, że samego Wii U sprzedało się niecałe 10 milionów przez prawie trzy lata od debiutu. Może to jednak wskazywać, że nowa konsola Nintendo nie będzie sprzętem stacjonarnym, a przenośnym. Wtedy taki wynik sprzedaży byłby jak najbardziej realny do osiągnięcia.

Informacje od Digitimes bierzemy jednak z dystansem. Otóż jeśli faktycznie egzemplarze testowe mają się pojawić w październiku, a sprzęt trafić do sprzedaży w czerwcu 2016 roku, to twórcy będą mieli zaledwie 9 miesięcy na stworzenie gier na premierę Nintendo NX. Chyba że producenci dostali już wersje deweloperskie, a te testowe to całkiem coś innego.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się