Nintendo NX – tak będzie wyglądał pad konsoli? Jest zdjęcie!

Do sieci przedostała się fotka prezentująca nietypowy kontroler.

Nintendo NX (nazwa robocza) nadal nie zostało oficjalnie przedstawione, więc póki co pozostają nam plotki i przecieki dotyczące nadchodzącego sprzętu, który prawdopodobnie będzie miał premierę w ostatnich miesiącach tego roku.


Nowy przeciek jest naprawdę gorący, ponieważ po raz pierwszy pokazuje wygląd pada od Nintendo NX i jak nietrudno skojarzyć, wygląda on identycznie jak rysunki przedstawiające patent Nintendo z zeszłego roku (również do przypomnienia poniżej).

Zdjęcie zostało opublikowane na forum Reddit przez zaufane źródło zbliżone do serwisu Dual Pixels. Jego prawdziwość starał się sprawdzić natomiast portal Destructoid. Po przepuszczeniu obrazu przez programy wykrywające modyfikacje wygląda na to, że raczej nie jest to dzieło PhotoShopa, choć stuprocentowej pewności nie ma.

Jeśli to rzeczywiście pad od Nintendo NX, będzie posiadał dwa analogi i wyświetlacz dotykowy, zajmujący całą przednią powierzchnię urządzenia. Na ekraniku zobaczymy wyświetlane przyciski, które najpewniej będą w pełni konfigurowane i mogą przybierać różne kształty w zależności od włączonej gry. Takie rozwiązanie daje spore pole do popisu, lecz czy zastąpienie tradycyjnych przycisków dotykowymi zda egzamin?

Dajcie znać, czy bylibyście zadowoleni z takiego pada. Jeśli przedstawione zdjęcie rzeczywiście jest prawdziwe, to musimy jeszcze brać pod uwagę, że przedstawia prototyp, który do premiery konsoli może się jeszcze zmienić.

Nintendo NX - to rzeczywiście pad od nowej konsoli? Bardzo możliwe
Nintendo NX – to rzeczywiście pad od nowej konsoli? Bardzo możliwe.
Nintendo - patent producenta z zeszłego roku.
Nintendo – patent producenta z zeszłego roku.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

22 Shares
Share22
+1
Tweet