Nintendo NX rozsyłane do deweloperów. „Mocne podzespoły, mobilna jednostka”

0 komentarzy

Usypiacie w piątkowe popołudnie? Ta informacja powinna postawić Was na nogi!

Choć to nadal nic oficjalnego, lecz ponoć z pewnego źródła. The Wall Street Journal, powołując się na swoich informatorów, donosi, że zestawy deweloperskie konsoli Nintendo NX są już rozsyłane po studiach, które zgodziły się przygotowywać gry na nadchodzącą platformę!

Jak pisze wspomniany dziennik, Nintendo NX posiada mobilną jednostkę, której można używać w połączeniu z konsolą lub – jeśli np. jesteśmy w podróży – całkowicie niezależnie. Sugeruje to zatem coś więcej niż zwykłego pada. Przypominamy, że tego do Wii U nie można używać jako osobnego sprzętu. Wygląda zatem na to, że Nintendo NX będzie hybrydą łączącą konsolę stacjonarną z przenośną!

Kolejna dobra wiadomość jest taka, że tajemnicza platforma od big N ma na swoim pokładzie najnowocześniejszą technologię. Możliwe więc, że w końcu platforma Nintendo będzie mocnym kawałkiem hardware’u, któremu nie straszne PlayStation 4 czy Xbox One.

Doniesienia The Wall Street Journal brzmią optymistycznie, lecz jak będzie naprawdę, dowiemy się dopiero w przyszłym roku. Nintendo zapowiedziało, że dopiero wówczas odsłoni wszystkie karty odnośnie projektu NX.

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się