Nintendo NX porażką jeszcze przed premierą?

1 komentarz

Według znanego analityka branży gier, czyli Michaela Pachter’a, decydujące jest…

Pachter uważa, że Nintendo NX będzie skazane na niepowodzenie i biznesową klapę jeszcze przed premierą, jeśli big N nie zadba o wsparcie deweloperów third-party dla swojej nowej platformy. Analityk stwierdził, że odwrócenie się takich twórców od konsoli skazuje ją na powolną śmierć, jak to było/jest w przypadku Nintendo Wii U.

Według Pachter’a wsparcie deweloperów third-party jest o wiele istotniejsze niż sama cena konsoli. Żeby jednak przyciągnąć największe firmy, ważna będzie sama technologia, jak zostanie wykorzystana w Nintendo NX.

Jeśli Nintendo uda się pozyskać wsparcie zespołów third-party i zrobią to tak, że każdy będzie mógł przekonwertować swoją grę z PlayStation 4 czy Xboksa One na ich sprzęt bez znacznego wzrostu kosztów, to jesteśmy na dobrej drodze – uważa Pachter.

Jeśli jednak nadal trzeba będzie np. dostosowywać sterowanie do nowego kontrolera i męczyć się z całkowicie odmienną architekturą, sprzęt według analityka będzie kolejną klapą rynkową.

Dajcie znać, czy zgadzacie się z jego zdaniem, a my przypominamy, że Japończycy wyjawią szczegóły dotyczące Nintendo NX dopiero w przyszłym roku. Obecnie nie wiemy nawet, jak konsola będzie wyglądać (powyższy screen nie przedstawia sprzętu).

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się