Nintendo NX porażką jeszcze przed premierą?

Według znanego analityka branży gier, czyli Michaela Pachter’a, decydujące jest…

Pachter uważa, że Nintendo NX będzie skazane na niepowodzenie i biznesową klapę jeszcze przed premierą, jeśli big N nie zadba o wsparcie deweloperów third-party dla swojej nowej platformy. Analityk stwierdził, że odwrócenie się takich twórców od konsoli skazuje ją na powolną śmierć, jak to było/jest w przypadku Nintendo Wii U.

Według Pachter’a wsparcie deweloperów third-party jest o wiele istotniejsze niż sama cena konsoli. Żeby jednak przyciągnąć największe firmy, ważna będzie sama technologia, jak zostanie wykorzystana w Nintendo NX.


Jeśli Nintendo uda się pozyskać wsparcie zespołów third-party i zrobią to tak, że każdy będzie mógł przekonwertować swoją grę z PlayStation 4 czy Xboksa One na ich sprzęt bez znacznego wzrostu kosztów, to jesteśmy na dobrej drodze – uważa Pachter.

Jeśli jednak nadal trzeba będzie np. dostosowywać sterowanie do nowego kontrolera i męczyć się z całkowicie odmienną architekturą, sprzęt według analityka będzie kolejną klapą rynkową.

Dajcie znać, czy zgadzacie się z jego zdaniem, a my przypominamy, że Japończycy wyjawią szczegóły dotyczące Nintendo NX dopiero w przyszłym roku. Obecnie nie wiemy nawet, jak konsola będzie wyglądać (powyższy screen nie przedstawia sprzętu).

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

  • Eld

    To i tak będzie porażka. W Nintendo nie ma już głównego wizjonera, czyli Satoru Iwaty. Bezsensu też stawiać na third party, ponieważ to spowoduje, że na rynku będziemy mieć trzecią konsolę pokroju PS4 oraz XOne, a na to miejsca już nie ma. Nintendo musi się wyróżnić jak w przypadku Wii – nie o moc sprzętu chodzi, a o coś nowego w kwestii rozgrywki i oczywiście same gry! Na Wii U exów niestety nie było aż tak dużo, jakby się chciało.

12 Shares
Share12
+1
Tweet